Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor nagyon stresszelek, úgy...

Mikor nagyon stresszelek, úgy érzem, alig kapok levegőt. Mit tegyek ilyenkor, hogy gyorsan elmúljon?

Figyelt kérdés

Mikor elkezdek stresszelni, úgy érzem, mintha összeszűkült volna a tüdőm, gyorsan kell kisebb levegőket venni, mintha az ájulás szélére kerülnék, olyan... Néha viszonylag gyorsan, néha viszont lassan és nagyon sokára múlik el. Próbálok vizet inni, lassú, nagy lélegzeteket venni ilyenkor, de elég nehéz. Mit tehetnék még?

És vajon ilyennel érdemes orvoshoz fordulni? Tényleg csak stresszhelyzetben fordul elő.

22/L


2018. jún. 22. 17:52
 1/4 anonim válasza:
Szia ! Ez kb pánikroham lesz.A gyógyszer rá xanax,és életmód változtatás,séta az erdőben kocogás,futás,szobabicikli akár,hogy hajtsd ki magadból a streszt.Első lépésbe azért menj el a háziorvoshoz,biztos ami biztos !
2018. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan pánikroham féle. A nagy, mély levegővétel, a túlzott oxigénbevitel súlyosbítja az állapotot. Ilyenkor kellene zacskóba lélegezni. Olvass ennek utána. Hidd el, hamarább múlik a roham. Írod, hogy csak stresszhelyzetben jön elő. És mi okozza a stresszhelyzetet, és milyen gyakori?
2018. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Panikroham de ne nyuljunk mar egybol a xanaxhoz,11 eve elek a panikbetegsegemmel es mar nagyon ritkan jon elo. Le lehet gyozni agyban vagy legalabbis eloszor azt erdemes megprobalni..

En voltam pszichologusnal,felirta volna a xanaxot de nem eltem a lehetoseggel. Erdemes lenne kikerned a velemenyet,mert sulyosbodhat.

Ha ilyen van fontos,hogy igyekezz magad lenyugtatni es tudatositsd magadban,hogy ez csak egy atmeneti allapot,az agyad krealja es le tudod gyozni. En nem szoktam levegot kapni es ettol megjobban megijedtem aztan ilyenkor egy nagy levego lassu kifujasa es belelegzese alatt tudatositom magamban,hogy legyozheto.

Remelem nalad nem lesz allando vendeg kedves kerdezo,mielobb keress szakembert es probald kitalalni mi okozza. Ha az ok megvan a megoldas is meglesz!

2018. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok, először is köszönöm a válaszaitokat!

Elég "gyógyszerellenesre" nevelt anyukám, tehát első körben nem szeretek ahhoz nyúlni, csak ha már tényleg gond van (fejfájásra vagy menstruációs görcsökre szoktam csak bevenni, ha már nagyon fáj). De köszönöm az ötletet!

Szinte mindig (most is) az egyetemi vizsgaidőszak a stressz oka. Ebben az évi 2x2 hónapos időszakban szokott ez előfordulni. Ma amikor kiírtam a kérdést, a délutáni kis másfél órás elalvásomból keltem fel azzal a rémülettel, hogy elaludtam és tanulnom kellett volna...

Köszönöm a zacskós tippet, furcsa, hogy eszembe sem jutott! Igen, valahogy sejtettem, hogy a túl nagy lélegzetvétel nem jó megoldás, de mégis úgy szoktam próbálkozni ez ellen :(

Köszönöm a harmadik válaszolónak is a tapasztalatod megosztását és az ötleteket!!

Amint lesz időm, elmegyek háziorvoshoz.

2018. jún. 23. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!