Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mizantróp emberek tulajdonké...

A mizantróp emberek tulajdonképpen aszociálisak?

Figyelt kérdés

2018. jún. 25. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez erősen összefüggne, bár értem, ha ezt gondolod. S kérdés, hol húzzuk meg a határt, ki a mizantróp? Én fiatalon annak tartottam magam s azóta csak több okom van rá, hogy utáljam ezt a szerencsétlen fajt, DE alapvetően pozitívan állok az emberiséghez (épp csak tisztelni nehéz alapszinten túl), drukkolok neki meg minden.

Mivel roppant verbális vagyok, nem lehet teljesen aszociális, de szeretem azt a majdnem-remeteéletet, amit élek. Nem szeretek embert látni, ha nem akarok, akkor sem, ha kinézek az ablakomon. Ez itt teljesül is :)

Könnyen elbeszélgetek az emberekkel, de nehezen kapcsolódok hozzájuk. De ez is inkább a gyerekkori magány s a személyiségem, különbözőségem miatt lehet, nem a mizantrópia miatt.


Egy extrém mizantróp ember, aki egy az egyben rühelli az emberiséget, együtt és külön-külön is, az szerintem esélyesebb az aszociális létre, de ekkor is lehet, hogy a szocializálódásnak van valami szerepe nála (pl. alátámasztani azt, amit úgyis tud, hogy az emberi faj elég fejletlen és gyarló. vagy mit tudom én? annyi okunk lehet másokkal lenni).

2018. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!