Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fájhat a fülem a fülhall...

Miért fájhat a fülem a fülhallgatótól?

Figyelt kérdés

Utóbbi napokban 5 percnél tovább nem bírom,azelőtt is 3-4 nap után pihentetni kellett mert már kellemetlen volt. Pedig mindig csak is éjszaka egy 2-3 órát hallgatok. Még a közepes hangerőig sem szoktam felvinni,de belül érzek ilyen nyomós nehéz érzést és persze fáj. Kiskoromban nagyon fülproblémás voltam,volt,hogy fel is szúrták,de utána egyszer se volt bajom a fülemmel. De lehet attól még,hogy ez az érzékenység megmaradt? Sose értettem más hogy bírja nagy hangerőn bömböltetni tömegközlekedésben,nekem még az se kell ahhoz,hogy megfájduljon.

Amúgy már kimosatásra is gondoltam mert rengeteg cucc van már,de nem hiszem,hogy emiatt is fájhat.(?) Benyúlok néha-néha piszkálóval és úristen..Inkább nem is szoktam folytatni mert csak beljebb nyomom


2018. jún. 26. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Vegyük sorra:

- Éjszaka 2-3 órát hallgatod a zenét közepes hangerőn, az már sok lehet az idegrendszernek, ami pont éjszaka pihenne.

- Ha kis korodban fülproblémás voltál, akkor az is érzékennyé tehet.

- Kimosatás nem rossz ötlet - egyáltalán nem fáj, és gyorsan kész! Ne használj semmilyen piszkáló alkalmatosságot - ezt jól tudod - csak ronthatsz az egészen, és igen, ez is okozhat hallási, és fülproblémát.

Már az is jelzi, hogy baj van: azelőtt 2-3 órát bírtál, most meg 5 percet. Mindenképp keresd fel a fülészt!

2018. jún. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia köszi a jó választ

Hát így nyáron átszokok az éjszakázásra,de lehet benne valami.

Nem tudom ez miért lett,hogy ilyen hamar megfájdul,de fura. Mikor úgy adódik,hogy egyedül vagyok,kicsit hangfalazni is szoktam,aközben nem érzek semmi kellemetlenséget,de lehet ez megviseli kicsit a fülem. Volt már ilyen amúgy,de akkor pár nap szünet után helyrejött,ez most tartósabbnak tűnik..

Azon gondolkoztam,hogy fejhallgató nem lenne-e jobb,mert az nem megy be a lyukba és talán nem lenne olyan kellemetlen,nem tudom van-e annyi különbség hogy azzal ne fájjon

Továbbá azt sem tudom,hogy mennyi köze van a fájásnak ahhoz,hogy nem rapet meg popot szeretek hanem keményebbeket

2018. jún. 27. 02:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! (Megint én.) :)

A hangfalazás, és a fejhallgató jó ötlet, de azért egy fülészeti kivizsgálás nem ártana, már csak a biztonság kedvéért, mivel nagyon tud frusztrálni egy hallás csökkenés, károsodás, pláne a hallás teljes elvesztése. Egy kis kellemetlenséget is megérne, hogy megelőzhesd a nagyobb bajt. A zene műfaja - véleményem szerint - csak kis mértékben befolyásol, inkább a hangerő az, ami zavaró lehet.

2018. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!