Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ánuszi záróizomból kilóg egy...

Ánuszi záróizomból kilóg egy rész, néha fáj, ritkán vérzik. Ez micsoda?

Figyelt kérdés
Jobban kifejtve, a záróizmomnak van egy kilógóbb része. Néha visszahúzódik (akkor nem látszik) néha meg kijön (esetek többsége). Kihúzódott állapotban 1,maximum 2 cm hosszú. Székrekedéskor ez néha vérzik, de max 1-2 cseppet. Viszont gyakoribb (heti 1x mondjuk), hogy ürülékre utaló nyomokat találok a fehérneműn. Apró foltok, nem túl feltűnőek, van amikor csak egy vékony csík a fenékrészen. Engem igazán zavar, de fontosabb megtudnom hogy ez mégis mi. Köszönöm előre a segítséget, és az értelmes válaszokat!

2018. jún. 30. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ánuszi záróizom kifejezést használsz és még soha nem hallottál az aranyérről? :)
2018. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy 18 éves koromban aranyér problémám lenne. Azért használom ezt, mert ennél szebben nem tudom megfogalmazni. :D
2018. jún. 30. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kortól függetlenül aranyered, ez nem csak időskori megbetegedés, persze nyilván kevesebb ilyen eset van, hogy fiatal korban van. Egyik ismerősömnek már 17 éves korától volt.
2018. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez lenne az aranyér? Teljesen más volt róla a tudomásom. Oké, tény hogy közöm sincs a biológiához. A 17 éves ismerősödnek is hasonlóak voltak a panaszai?
2018. jún. 30. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aranyered van, használj aranyér kenőcsöt!
2018. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Nem korfüggő, nekem 10 évesen is volt!
2018. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aranyér. Nem korfüggő. Hirtelen hízás, ülő életmód, rostszegény étkezés, bármelyik okozhatja.

Vegyél rá kenőcsöt, egyél rostdúsan, igyál elég folyadékot, és mozogj!

2018. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm, használni fogok, és változtatok majd! :)
2018. jún. 30. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy aranyér! Nekem is 18 évesen volt először. Egy hasmenés váltotta ki először. Most nyugton van, nincs tünete folyamatosan. Fürdés közben visszanyomkodtam az ujjammal amikor kint volt. Én is aranyér kenőcsöt használtam. Terhesség alatt rosszabb volt, aztán javult. Most régen volt panaszom utoljára.
2018. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Keserű Böbe, megtudnád mondani milyen krémet használtál rá? Nem akarom hogy rosszabbodjon, idejében meg szeretném gyógyítani.. Orvoshoz nem tudok még elmenni, de ha a krém használna, nem is lenne vele gond. Krémet tud valaki javasolni? Akár kúpot is. Nekem mindegy, csak ne legyen komolyabb.
2018. júl. 2. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!