Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanás szerű valami keletkez...

Pattanás szerű valami keletkezett az orromon, mostanra teljesen 'bevizesedett' és feldagadt. mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt a jobb orrnyergemen megjelent egy pattanás szerű valami. Nem is nagyon akartam vele foglalkozni, úgy voltam vele hogyha már ki lehet nyomni akkor kinyomom.

De ma reggek viszont arra keltem hogy annyira fel van dagadva hogy a jobb orrlyukamon már levegot is alig kapok, illetve kezd átterjedni a szememre is a duzzanat. Nem fáj amikor megnyomom viszont olyan mintha belenne vizesedve.

Kihez forduljak?

Sebészetre esetleg?



2018. júl. 4. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább már sebészet, nem bőrgyógy szerintem.
2018. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első körben háziorvos. Erre találták ki, hogy ne egyből a több százféle szakorvosok között kutakodj. Ő megvizsgálja, aztán elküld további vizsgálatra, mint bőrgyógyász a külső réteg miatt, füll- orr- gégészet a belső feldagadás miatt, a radiológia sincs kizárva, hogy egy röntgen felvételt csináljanak róla, aztán egyik hely a másikra küld szép sorban. Ezt el is mondja. Ha a szakorvos a sebészetre küld, akkor jó okkal, ha nem, akkor azt is jó okkal teszi. A pattanás szerű dolog nagyon sok minden lehet már alapból is. Az tovább húzódhat az orrüreg-arcüreg-szem irányba is. Lehet egy ciszta, azt sebész vágja ki. Ha a szemed, vagy szemüregedbe is átterjedt, akkor már csak a szemészeti műtő, azzal az egynapos sebészet semmi sem kezd. Lehet, hogy valami klassz kis csípés, amit allergiás reakció követ, lehet valami spontán kiütés...és még sok sok más dolog lehet.

Akármi is a baj, elsőnek a házi(körzeti) orvoshoz menj mindig. Ő majd tovább utal a beutalós vizsgálatokra a szakorvosokhoz. Ha olyan, akkor ők is tovább utalnak speciális szakorvosokhoz. Jobbulást!

2018. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!