Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitol lehet ez?

Mitol lehet ez?

Figyelt kérdés
Neha, amikor felallok es elindulok elkezdek szedulni. Teljesen elsotetul minden, nem hallok es nem erzekelem a kulvilagot. Legtobbszor el is esek ilyenkor. 15-20 mp alatt elmulik es utana meg kell egy kis ido, mire rakjovok, h hol vagyok es mi tortent. Az egesz testem remeg ilyenkor. Mitol lehet? Nagyon aggodok! Elore is koszonom a valaszokat.

2018. júl. 5. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én valószínűnek tartom, hogy keringési probléma áll a dolog hátterében. Háziorvos, aztán ő minden bizonnyal be fog utalni kardiológiára.
2018. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg alacsony a vérnyomásod, vagy leesik, amikor hirtelen állsz fel.

Ezt úgy lehet megelőzni, ha pl. fekvésből nem egyszerre állsz fel, hanem előbb felülsz, ücsörögsz pár másodpercet.


Amikor pedig elkezdesz szédülni állás/járás közben, arra van egy trükk, nekem mindig bevált: gyorsan le kell guggolni, és úgy maradni addig, amíg nem érzed, hogy elmúlt a szédülés, ez kb. fél perc.


Orvoshoz elmehetsz, ha gondolod, de nem biztos, hogy állandóan alacsony a vérnyomásod, így lehet, hogy a dokinál normális lesz. Ahhoz rendszeresen kellene mérni, naponta kétszer-háromszor, hogy reális értékeket kapj. Ha esetleg tudsz venni vérnyomásmérőt, vagy kölcsönkérni valakitől, akkor megpróbálhatod.

Ha valóban alacsony, akkor természetes hatóanyagú termékekkel próbálkozhatsz. Gyógyszert csak súlyos esetben szoktak felírni amúgy is.

2018. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!