Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Lehetek úgy is lúdtalpas, ha a vizes lábnyomom szép rajzolatú?

Néhány hete fájni kezdett az egyik sarkamon a talppárnám. Minden lépésnél belenyilal, illetve most már tompán zsibong terhelés nélkül is (pl. fekve).

Voltam sebészeten, a doki ránézésre (hozzám sem ért, rtg-re nem is gondolt) azt mondta, hogy lúdtalpas vagyok, ezért fáj, hordjak lúdtalpbetétet és pont.

Azóta is sétálgatok vizes lábbal a betonon, de minden lábnyomom egészséges rajzolatú. Lehetek így is tényleg lúdtalpas? A lúdtalpasoknak tényleg fáj(hat) a sarkuk?

2010. jún. 18. 07:08  Privát üzenet  

A válaszok

Keress más orvost, mert lehet, hogy inkabb sarkantyúd nöl - nem hülyéskedek, ez egy kis csontkinövés a sarokcsonton, nagyon fájdalmas tud lenni, kzdetben olyan érzés, mint amikor kavics van a cipödben, késöbb meg egyre fájdalmasabb. Megfelelö kezeléssel, tornával, talpbetéttel tünetmentessé tehetö.

Egyébként lehet a talplenyomatod szép, és mégis ludtalpas, csak nem a harántboltozat van ilyenkor megsüllyedve, hanem az ujjak közötti rész hosszirányban.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2010. jún. 18. 07:41 Privát üzenet
nekem is szép rajzolatú a lábnyomom, de mégis lúdtalpas vagyok:) de valószínűleg nem fogható csak erre a problémád, mert nekem ilyen panaszom például még nem volt annak ellenére, hogy lúdtalpam van. szóval talán tényleg jobban teszed, ha felkeresel egy másik szakértőt.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2010. jún. 21. 09:26 Privát üzenet

Szia!

Nekem is azt mondták, hogy lúdtalpas vagyok. Pedig a betonon és a homokban is szép rajzolatú a lábnyomom. Nekem is a lúdtalp betétet javasolták én azonban sosem vettem. Nekem is volt, hogy szúrt a sarkam és fájt, mikor ráléptem. Eddig egyetlen egyszer vettem eszt észre, de két hét alatt elmúlt, úgyhogy valszeg csak beütöttem (ráugrottam mezítláb egy kavicsra a tóban), vagy megnyomtam. Lehet neked is csak hasonló problémád van. De alapból nem fájt. Ha nem javul akkor tényleg érdemes másik dokit keresni.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2010. jún. 21. 11:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat! Igen, elmegyek ortopédiára is, mert nem enyhül a fájdalom, reggelente alig tudok rálépni, utána valahogy "hozzászokom", de kétségkívül fáj. Ha ülve egy ujjal megnyomom a sarokpárnámat, akkor is belenyilal. No, majd meglátom, mit mond a másik doki.:=)

# 4/4Időpont 2010. jún. 21. 14:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Revalid vagy Biovanne a jobb ha szép hosszú dús hajat szeretnék?
Hétfőn volt orrsövény műtétem ma délelőtt vették ki a tamponokat. Normális, hogy még most is vérzik az orrom? Nem ömlik, csak szép lassan folyik.
Ebédkor a leves után kb 15 percel hánytam. Elöször a levest, utánna friss vért. Kb 2 decit. Szép, de mi ez?
Mitől lettem lúdtalpas?
Mit csináljak hogy ne pattogjon ki az arcom és szép tiszta arcbőröm legyen?
Nyár elején nagy esésem volt, a fenekem csúnyán megzúzódott. Sokáig volt kék-zöld foltos, ami normális. Viszont megmaradt egy nagy horpadás a helyén. Nem szép látvány, nagyon...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!