Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek úgy is lúdtalpas, ha...

Lehetek úgy is lúdtalpas, ha a vizes lábnyomom szép rajzolatú?

Figyelt kérdés

Néhány hete fájni kezdett az egyik sarkamon a talppárnám. Minden lépésnél belenyilal, illetve most már tompán zsibong terhelés nélkül is (pl. fekve).

Voltam sebészeten, a doki ránézésre (hozzám sem ért, rtg-re nem is gondolt) azt mondta, hogy lúdtalpas vagyok, ezért fáj, hordjak lúdtalpbetétet és pont.

Azóta is sétálgatok vizes lábbal a betonon, de minden lábnyomom egészséges rajzolatú. Lehetek így is tényleg lúdtalpas? A lúdtalpasoknak tényleg fáj(hat) a sarkuk?


2010. jún. 18. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress más orvost, mert lehet, hogy inkabb sarkantyúd nöl - nem hülyéskedek, ez egy kis csontkinövés a sarokcsonton, nagyon fájdalmas tud lenni, kzdetben olyan érzés, mint amikor kavics van a cipödben, késöbb meg egyre fájdalmasabb. Megfelelö kezeléssel, tornával, talpbetéttel tünetmentessé tehetö.

Egyébként lehet a talplenyomatod szép, és mégis ludtalpas, csak nem a harántboltozat van ilyenkor megsüllyedve, hanem az ujjak közötti rész hosszirányban.

2010. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nekem is szép rajzolatú a lábnyomom, de mégis lúdtalpas vagyok:) de valószínűleg nem fogható csak erre a problémád, mert nekem ilyen panaszom például még nem volt annak ellenére, hogy lúdtalpam van. szóval talán tényleg jobban teszed, ha felkeresel egy másik szakértőt.
2010. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem is azt mondták, hogy lúdtalpas vagyok. Pedig a betonon és a homokban is szép rajzolatú a lábnyomom. Nekem is a lúdtalp betétet javasolták én azonban sosem vettem. Nekem is volt, hogy szúrt a sarkam és fájt, mikor ráléptem. Eddig egyetlen egyszer vettem eszt észre, de két hét alatt elmúlt, úgyhogy valszeg csak beütöttem (ráugrottam mezítláb egy kavicsra a tóban), vagy megnyomtam. Lehet neked is csak hasonló problémád van. De alapból nem fájt. Ha nem javul akkor tényleg érdemes másik dokit keresni.

2010. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat! Igen, elmegyek ortopédiára is, mert nem enyhül a fájdalom, reggelente alig tudok rálépni, utána valahogy "hozzászokom", de kétségkívül fáj. Ha ülve egy ujjal megnyomom a sarokpárnámat, akkor is belenyilal. No, majd meglátom, mit mond a másik doki.:=)
2010. jún. 21. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!