Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ropognak az ízületeim. Mit...

Ropognak az ízületeim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már jópár éve tapasztalom, hogy bizonyos mozdulatoknál az ízületeim ropognak. Először csak az ujjaimnál tapasztaltam ezt, de az évek során ez ma már szinte csak a térdemmel nem szokott előfordulni. Máshol (váll, gerinc, nyak, csípő, boka, csukló, stb.) szinte bármikor képes vagyok ,,kiroppantani" a dolgokat. Ez nem fáj, sőt néha kellemes, de már nagyon aggódom. Próbáltam mozgással segíteni, de nen volt hatása. Az utóbbi évben pedig már az álkapcsom sem normálisan működik, egy év alatt háromszor akadt ki, azelőtt nen volt ilyen, és azóta minden szájnyitásnál érzem, hogy az is roppan.

18 éves lány vagyok, ezért meg vagyok rémülve, mi lesz így idősebb koromban, illetve mi lesz, ha így bajom esik. Az állkapocsropogás miatt már két gyulladásom is volt, ebből egyszer a fülemre is átterjedt. A nyak és a gerinc ropogtatásakor pedig a gerincemet féltem nagyon.

Mit lehetne tennem? Létezik erre valamilyen gyógyszer, gyógymód? Vagy milyen orvost kellene felkeresnem vele?

A válaszokat előre is hálásan köszönöm.



2018. júl. 11. 00:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ortopédhoz menj el, de valószínű izületvédő tablettát fog felírni
2018. júl. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!