Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongásról lehet szó?

Szorongásról lehet szó?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó hogy már egy ideje amikor emberek közé megyek akkor rosszul leszek , szédülök,elkezd gyorsan verni a szívem,hamar kifulladok és utána alig kapok levegőt,olyan mintha lenne valami gombóc a torkomban néha még hányingerem is van.Szinte mondhatni hogy csak itthon érzem magam biztonságban.Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 12. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Pánik betegség inkább?
2018. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez szorongás. Vagy egy speciális formája, a szociális szorongás. Rengeteg módszer van a neten, hogy hogyan küzdj meg vele. Semmiképpen se kezd el kerülni az embereket, mert attól csak erősödik a félelem.
2018. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség
2018. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez hasonlít az én pszichogén köhögésemhez. Ami akkor jön elő kb. 4-5 évente ha valaki nagyon felidegesít. Ekkor az emberek köhögést okoznak és otthon a magányban vagyok jól. Vagy az érintetlen természetben. De el szokott múlni magától.
2018. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. júl. 12. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is valami hasonló van. Leginkább tömegben, sorban álláskor jön elő, nagy bevásárlóközpontokban. Szédülés, szívdobogás, hideg verejték. Nagyon rossz...szólj, ha találtál valami megoldást, mert engem is érdekelne. :)

Én most a mozgással (futás, tornázás) próbálom erősíteni magam. Sajnos az utóbbi évek nagyon stresszesen és sűrűn teltek, nem nagyon volt időm magamra. Most próbálom összeszedni magam. Minden nap kimegyek sétálni estefelé, elmegyek a kisboltba, bemegyek a plázába 1 boltba, és így fokozatosan próbálom. Meg direkt a tömöttebb tömegközlekedési eszközre szállok fel.:D És akkor így lesznek sikerélmények, hogy "na ezt is kibírtam" és nem is olyan vészes, csak az agyunk talál ki minden hülyeséget.:D Talán majd eljutok egyszer arra a szintre, hogy egy fél napon keresztül plázázok a tömegben, amikor mindenki tolakodik a leárazott cuccokért. :D


Kitartást, egyszer el fog múlni! :)


21/N

2018. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is ilyen gondokkal küszködök.

Nem bírom a társaságot, nem merek kimenni az emberekhez beszélni, félek, hogy előre kinevetnek ->(na most mit akar a dagadt állat {hasonló eseteim egyike}). Boldogtalan vagyok, és már mély depresszióban szenvedek, és nem tudok mit tenni, pszihológusnál is voltam de hiába és félek, hogy már késő. De még tudunk tenni ellene, még nem olyan súlyos a helyzet, és el kellene menni sportolni, vagy horgászni. Ismerjünk meg új embereket (tudom, elsőre nagyon nehéz lesz, és sajnos nem tudom garantálni hogy biztos elmúlik, de segíteni fog egy kicsit.) Neked kell tenni saját magadért.

Én már egyszer majdnem feladtam, mert már vagy 4 éve élem ezt a fájdalmat. S ne feledd: egy életed van, nincs több! Használd ki! Túl rövid az élet, hogy még unjuk is.

2018. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!