Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani valami...

Tudnátok ajánlani valami gyógyszert a térdemre? 18/F

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, viszont van feleslegem bőven. Az edzőm ajánlásával elég sokat futottam, és úgy tűnik túl sok volt...

Sokat fájnak a térdeim, és minél többet sétálok egy nap, estére annál jobban fáj. Mielőtt elkezdtem tavaly a futást, sosem fájtak a térdeim.


Orvoshoz még nem tudok elmenni mert egy hosszabb nyaraláson vagyok, de addig szeretnék valami porcerősítőt is kipróbálni.


Ezt egy ismerősöm ajánlotta:

[link]


Ismeri valaki? Jó lehet ez?

Valami olyat keresek, amivel nem csinálok semmi hülyeséget ha szedem is, mert ugye nem tudom mi is pontosan a térdem baja mivel doki még nem látta. Szóval olyan gyógyszer ami amúgy sem ártana ha esetleg más lenne a bajom.

Tudtok ajánlani valamit? Vagy jó ez, kipróbáljam?



2018. júl. 13. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez nem árt. Kb semmire sem jó.
2018. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudsz ajánlani valamit, ami tényleg jó lehet?
2018. júl. 13. 08:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Porcerősítőt igen, de azt csak orvos írhatja fel a szüksėges vizsgálatok után... Ilyen recept nėlküli dolgokat nem... Nem ártanak, de hadznuk se sok. Inkább ne erőltesd a tėrded. Csinálj addig más mozgást majd nėzesd meg egy ortopėd orvossal ha tudod.
2018. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vehetsz porcerősítőt vény nélkül is, viszont az is hónapok alatt kezd hatni, nem rögtön, inkább sportkrémekkel próbálkozz, bár ha komolyabb a baj, akkor ezek nem hatásosak. Futás meg nagyon megterheli az ízületeket.
2018. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is azt mondták hogy ezek a gyógyszerek olyan 3 hónap után észrevehetőek.

Akkor tudnátok ajánlani valami jó sportkrémet? Ami használ is porckopásra? Most csak ilyen gyulladás csökkentő és fájdalomcsillapító algoflex-el szoktam kenegetni, de az nem az ízületekre van... Recept nélküli kéne.


Igen, próbálom minél kevesebbet erőltetni a térdeim. A futást már rég abbahagytam amikor elsőnek tapasztaltam a térdfájást.

2018. júl. 13. 09:29
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Richtofit, Doterra Deep Blue, jégzselé, kámforos kenöcs...
2018. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi 🤗
2018. júl. 13. 14:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Kerékpárral és/vagy úszással sokkal jobban járnál.
2018. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A sportkrém meg nem gyógyít, csak maximum enyhíti a fájdalmadat. Proenzi 3 kapszula, illetve van belőle krém is, ami mivel helyileg hat, talán előbb lesz eredménye.

Lehet bokasüllyedésed van/akármi más ami miatt alapvetően nem jól terhelődik az ízület. Túlsúllyal ne fuss! Ússz vagy biciklizz inkább, de ha fáj, akkor kíméld, sétálni is csak annyi sétálj, amit muszáj. Én mindenképpen normális talpú cipőben, aszfalton való járkálás egy vékony talpú vacakban is könnyen okozhat ilyet.

Amint tudsz, menj el orvoshoz, addig pedig ha fáj, akkor ne terheld túl sokat. Diétával próbálj meg előkörben fogyni, mert tönkreteszed az ízületeidet, ha nagyon nagy túlsúllyal edzesz.

Ha nagyon fáj, akkor sportkrémem helyett Flectort vagy Voltarent vegyél (ugyanaz van benne, vedd amenyik olcsóbb) ezeknek fájdalomcsillapító és gyukladáscsökkentő hatása van.

Hajrá!:) 21/L

2018. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is érdemes fogynod, csökkenteni az izületek terhelését.

Krémekkelnem tudod a porcaidat táplálni, erősíteni.

Nekem a porcokra, izületekre a glükozamin-és kondroitinszulfátot és MSM-et tartalmazó aloe vera ital vált be.Az izületek olajozására, gyulladásának csökkentésére pedig a hyaluronsav, gyömbér és kurkuma kombináció.Ezek mind természetes alapúak. Jobbulást!

2018. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!