Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha már le kell meztelenre...

Ha már le kell meztelenre vetkőzni orvos előtt, akkor nem mindegy, hogy iskolaorvos, vagy háziorvos?

Figyelt kérdés
Mindegyik csak segíteni akar. Nem kell kétségbe esni.
2010. jún. 18. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
de
2010. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Most ezt a kérdést minek írtad?
2010. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
levetkőzök én bármelyik előtt, simán :)
2010. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem még semilyen orvosnál nem kellett pucérra vetkőznöm, pedig elég sokat járok különböző betegségek miatt.
2010. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nem mindegy, mert a háziorvost én választom, az iskolaorvos pedig egy idegen, aki jó esetben is csak évente egyszer lát. Valamint még élénken él bennem az általános iskolai "orvosi" vizsgálat, ami abból állt, hogy az összes lánynak le kellett vetkőznie (csak a bugyi maradhatott rajtunk), és az iskolaorvos úgy nézett mindenkit végig mint valami vén kéjenc, miközben mindenki előtt azt firtatta, hog ki mennyire fejlett, kinek mekkora a melle valamint szőrösödik-e.

Hát hatalmas élmény volt 12 évesen!

Éppen ezért soha nem fogom megengedni, hogy a gyerekeimet iskolaorvosok vizsgálgassák.

2010. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Az orvosnak akár meztelenül is, egy vagy, a több száz közül, nem ugy néz rád -normális esetben, - mint egy nő, hanem mint abetege, páciense. Ne legyen feszélyérzeted.
2010. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A suliorvos sokszor a többiekkel együtt vizsgál, a legtöbb embernek ezzel ez volt a problémája, hogy még 2 vagy 3 srác/lány látja


De amúgy sikerült agyonbeszélni a témát egy másik helyen, juszt se linkelem

2010. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy.Eleve a háziorvosom sose vizsgált így,mindig annyira kellett levetkőznöm amit a vizsgálat megkívánt.És utána fel lehetet öltözni,sőt néha ha egy vizsgálatot elvégzett,akkor fel lehetet öltözni,mert a többi vizsgálathoz nem annak a területnek kellett fedetlenül lennie.De engem sértet volna ha diáként meztlenül kellett volna egy iskola orvos előtt állni,eleve minden évben más orvosunk volt.Sehol sem kellene így vizsgálgatni senkit sem.


Szerintem az iskola orvosnak nincs köze a lányok melléhez,nemiszervéhez,és igen az meg etikátlan hogy más diák előtt vizsgáljon meg bárkit is.Mivel eleve egy embert tud vizsgálni,így ez a sértő,megalázőó hozzáállás nem lenne szükséges.És nem időhiányról van szó,hanem nem törödömségről,a diákok semmibe vételéről.Dolgozó emberként nem az üzemorvossal vizsgáltatom intim részeim,így nem hinném hogy a diákoknál,főleg nagy kamaszokról beszélünk iskolaorvosnak kellene.Én nem engedném hogy akárki tudom és hozzájárulásom nélkül hozzáérjen a gyerekemhez.


És igen az egyik hozzászólónak igaza van,az egyik orvost választod,van vele kapcsolatod,és ott az orvos arra törekszik,hogy kevésbbé legyen kényelmetlen,kellemetelena vizsgálat.Itt ilyen nincs.De minden területre meg van a megfelelő orvos.Nekünk felnőtt nőknek sem mindegy ki vizsgál meg,ki a nőgyógyászunk,akkor mért lenne mindegy ez egy tininél?Rájuk kellene a leginkább tekintettel lenni.Én is magam döntöttem el mikor és kinél akarok az első nőgyógyászati vizsgálaton átesni.Biztos nem engedtem volna,hogy meztelenül nézegessen egy iskola orvos.Nekünk se mindegy,akkor nekik mért lenne az?

2011. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az,kell egy fajta bizalom az orvos felé.Meg sose vizsgáltak így,nem is szeretném,ha nem feltétlenül szükséges,ami manapság nem jellemző,hogy az lenne.És a segíteni akar sem igaz feltétlenül,ha megsért.Azzal hogy meztlenül akarnak súlyt mérni,mellet nyomkodni és én nem szeretném,azzal nem segít,azzal árt az önérzetemnek.A háziorvoshoz azért mész,mert beteg vagy többnyire,vagy mert az egészséged akarod leellenőriztetni.Míg az isiorvos felméri az állapotod,fejlettséged újabban magasságot,súlyt mér.A kettő azért kicsit más.Én eleve a meztelen vizsgálatokat ellenezm,eléggé sértik az önérzetet még felnőtteknél is hát még kamaszodó,fejldődő gyereknél,tiniknél.


De mért?Neked mindegy ki és hogyan vizsgál?Mennyire kell levetkőznőd?

2011. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nem zavar ha más orvos előtt le kell vetkőzni.


14L

2011. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!