Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a fű az nem is drog, és egészségesebb mint az alkohol?

Figyelt kérdés

Mindenkitől ezt hallom, meg hogy legalizálni kéne, mert kevésbé ártalmas mint az alkohol.

Ezzel valahogy nem tudok egyet érteni. Ugyan én még nem szívtam, de több ismerősöm is van aki elszívta mellettem, vagy szépen végig követtem mivé lett.


Az egyik személy a nővérem volt párja volt, aki intézetis, rossz háttér gyerekkor stb és ebbe élte ki a bánatát. Végül nagy nehezen le tudott róla szokni, de elmondása szerint rá se mer már nézni, mert tönkretette az életét is.


A másik személy egy 17 éves lány. Aki egyébként a crush-om is volt megismerkedésünk idején. A pasija belevitte a füvezésbe mert az olyan menci, és hogy az apucitól kapja aki Svájcból hozza magának haza... Meg már helyben lehet kapni.

Egy szép és okos és értelmes lány volt, akinek céljai voltak az életben.

Folyamatosan szívja, állítólag hetente többször is.

Mára (pont 1 év után), nagyon durván összeesett, a bőre csúnya fakó lett, egyszerűen elveszett az a báj és kisugárzás ami volt neki, az arca is mint egy kiélt 40 éves fizetősé, és most még az iskolát is ott hagyta, mert annak nincs értelme, és a 10. volt most az utolsó éve.. (Előtte állatorvos akart lenni.)

És közben a fű legalizálása mellett áll teljes vállszélességgel. Ha ez nem elég, egész nap a buliról, drogozásról és alkoholizálásról beszél.

(Amúgy is, irtó büdös egy dolog a fű 25 méterről is, remélem nem lesz még legalizálva is...)


Miért mondják azt, hogy ártalmatlan az alkoholhoz viszonyítva, és hogy ez nem is drog? Közben meg láthatóan lerombolja az embert belülről és kívülről egyaránt...



2018. júl. 16. 23:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Mert nem drog, és jobb, mint az alkohol?


De tényleg.


És a lány nem valószínű, hogy a fűtől lett ilyen.

2018. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ha rossz a kategória, nyugodtan toljátok át.


#1 Adnál bővebb választ, hogy miért gondolsz így?


(Egyébként érdekes, eddig mindig az mondta ezt nekem hogy az nem is drog, aki már rég rákattant és nem tud leállni róla.)

2018. júl. 16. 23:24
 3/20 anonim válasza:
Első jól mondja, de így este nincs energiám veszemedni. Ezeknek a példáknak nem csak a fű volt a drog, aki elkezdi az általában bátrabban nyúl a nagyobb kábítószerekhez, amik már igazán károsak, na ezt kerülöm én el. Ha kérdésed van a rendes fűről kérdezz priviven, de most nem válaszolok, jóéjt. ;)
2018. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
A fűre nem lehet rákattani. Nem okoz függőséget. És amíg az alkoholtól valaki agresszív lesz, és árokba fetreng, a fűtől nevet. Nem lehet túladagolni.
2018. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nos.

1, nem valószínű, hogy valódi marihuanát szívott, legfeljebb szintetikusat. Ha legalizálnák, akkor államilag szabályozott minőségű füvet szívhatnának, így a valóban káros herbál visszaszorulna.


2, ha valódi marihuanát szív valaki akkor többnyire csak éhes lesz, meg nyugodt mint egy hulla, míg alkohol esetében igen sokszor a reakció igencsak agresszív viselkedés. (tehát környezetére károsabb a személy)


3, az azonban hülyeség, hogy nem drog. a nikotin, a koffein, a THC és még az alkohol is drognak számít pont, mint a sok különböző gyógyszer. A tudatmódosító-szer, vagy kábítószer megfelelőbb kifejezés lenne.


Puzsér - Zacher egész jól összefoglalja:

https://www.youtube.com/watch?v=mqOe5ibDqKM

2018. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azzal szintén nem tudok egyet érteni, hogy nem lehet rákattanni 😏


Még a cigire is rá lehet, nem hogy örömet okozó szerre.

És a két említett szereplőknek is gondjai voltak ezzel. A lány szinte remegett amikor 2 napig nem szívott, és fel is vállalta, hogy nem bírja ki nélküle és gyorsan beszél is a kontakjával aki ad neki...

A srácnak is hosszú időbe telt amíg teljesen leállt, bár ő választás elé lett téve, szóval választása amúgy se volt.

2018. júl. 16. 23:36
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 Igen, azt el is felejtettem írni, hogy miért ne számítana drognak, ha már a koffein (kávé, energia ital stb), meg a nikotin/cigi is a legál drogok csoportjába tartozik? Oké hogy legál, de a drog az drog.
2018. júl. 16. 23:39
 8/20 anonim ***** válasza:

4: Nekem van olyan ismerősöm, akinek muszáj mindennap a fű évek óta, különben olyan ideges, hogy remeg. Ő mondta.

Már 2x volt miatta elvonón.

Ha nem lehetne rászokni, gondolom nem fektetne bele pénzt és energiát az állam, hogy leszedjék a cuccról, hiszen nem is lehet leszedni olyanról, amin nincsen rajta, igaz?

2018. júl. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5: Na igen abban egyetérthetünk, hogy a fogyasztó környezetére fizikailag kevésbé káros a fű, mentálisan viszont ugyanannyira, mert megváltoztatja a személyiséget, ezáltal a szociális kapcoslatokat is. És a fogyasztóra magára nem kevésbé ártalmas, mint az alkohol.
2018. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

4: A vizet és a sót is túl lehet adagolni, meg a C-vitamint.

Hogy ne lehetne a füvet?

2018. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!