Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kontaklencse vélemények?

Kontaklencse vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kontaklencséről érdekelne minden tapasztalat, előny/hátrány és hogy hány éves kortól ajánlott. (orvoshoz is természetesen mielőbb elmegyek de előtte meghallgatnék pár véleményt is)
2018. júl. 17. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megszokod imádni fogod, teljesen más, mint a szemüveg. Fél évig utáltam, szenvedtem vele, most meg már rosszul vagyok, ha anélkül megyek sétálni.

Szerintem ehhez nem igazán van alsó korhatár, mármint egy 8 éves is ugyanúgy megtanulhatja használni, mint egy 20 éves.

2018. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy kontakTlencse. Nem nyelvtannáciskodom, csak én is évekig rosszul tudtam :)
2018. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor elég tiszta valaki ahhoz hogy kezelje már hordhatja. Egyik barátnőmnek 14 éves kora óta van.

Én is lencsézek,csak előnye van

Kevesebb idő megy el vele

Nem párásodik és karcolódik

Olcsóbb

Nem nyomja az orrot,nem kell keresgetni stb


Nekem negyedévre 14 ezer a havi lencse. Éjjel-nappali,2 hetente veszem ki pár órára. 7 év alatt egyszer se volt begyulladva a szemem.


Nem is értem ki nem halad ennyire a korral.

Itt csak a kisgyerekek és nagymamák pápaszemesek.

És ez kis falu.

Nagyvárosban meg ez lehet a fura,ott gyors lézerezés és örökre éles a látás.

2018. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Húsz éve kontaktlencsézek. Nem szeretem a szemüveget, nem is hordtam szinte soha. Nagyon könnyen megszoktam. Betenni-kivenni sem nehéz, különösen ha lány vagy és fested a szemed, mert szerintem akkor ugyanúgy kell koncentrálni hogy ne pislogj, mint egy szemceruza használatánál például. Eleinte jó, ha viszed magaddal a tartót egy kis folyadékkal, hogy ha szempilla megy alá vagy por megy a szemedbe, ki tudd gyorsan venni. Ha nem hordod túl és rendesen tisztítod, semmi gond nem lesz vele. Egyébként szerintem is a műtét a legjobb megoldás, csak sajnos én félek tőle :( pedig a statisztika teljesen jó, szinte sosincs semmi baj. Dehát a para az para, nincs mit tenni...
2018. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. júl. 21. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!