Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kipihenni magam?

Arnyekatukorben kérdése:

Hogy tudnám kipihenni magam?

Figyelt kérdés
Állandóan 11 és 0:00 között tudok csak elaludni. Ez nem is lenne olyan nagy baj, de nagyon keveset alszok. 5 és 8 óra között. Hangzásra nem sok, de bármikor felkelek, mindig ugyanolyan fáradt vagyok. Lenne valami ötletetek, amivel kb 10ig tudnék aludni? Hátha akkor érezném, hogy nem vagyok fáradt.
2018. júl. 18. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim vannak, és mint kiderült, a kialvatlanságom és a fáradtságom egyik fő okozója az okostelefonom. Erre akkor jöttem rá, mikor 1 hétig nélküle éltem, és az egyik ősrégi nokiát használtam. Nem nyomkodtam alvás előtt az okostelefont, nem volt mellettem alvás közben, nem az ébresztett. És lás csodát, a kialvatlanság és a napi fáradtság érzése a felére csökkent. Azóta száműztem az okostelefonomat a hálószobámból. Egy sima asztali óra ébreszt reggel. Azt olvastam, hogy állítólag alvás közben is figyelünk ezekre a kütyükre, márint az okostelefonokra, tabletekre, és emiatt nem pihenünk megfelelőlen.

Másik probléma lehet, hogy rossz ágyad vagy párnád van. Lehet azoktól nem alszol jól.

Ami még nekem bevállt, az a rendszeres sport, a hosszú séták és futás. Illetve a valeriana night, alvás előtt bevettem kettőt, és nagyon jól aludtam tőle.

Egyébként 10 óra alvás nem jó, és attól, hogy sokat alszol még nem leszel kipihent.

Ja, és a koffein tartalmú italoktól is lehet bajod, sok kávét vagy energiaitalt iszol, vagy kevés vizet. Vagy a rossz táplálkozás. Esetleg stressz. Ezek is okozhatják.

2018. júl. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Xyyz válasza:
Első körben maradj fent vagy 2-3 napon keresztül. Ekkor garantált lesz a 8-14 óra alvás. Innentől meg meglátod. Ez az, ami még természetes megoldás. Ezen felül ugye vannak a gyógyszerek...
2018. júl. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a spirulinát és a chlorellát.
2018. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!