Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hormonzavar?

Lehet hormonzavar?

Figyelt kérdés
Régóta fontolgatom ,hogy esetleg hormonzavaros vagyok. Már 2 éve megvan a menstruációm ,de mostanában nagyon sokszor akár 40 napig nincs vagy el is marad,ami szerintem nem igazán normális.(eddig 2-3 alkalommal nem jött meg) Illetve lányhoz képest nagyon szőrös vagyok..a hasamon a köldököm alatt olyan ,mint egy férfié és a lábam is borzasztó. Ezek csak gének vagy megeshet a hormonzavar is? (Apukám nagyon/eléggé szőrös)

2018. júl. 27. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hormonzavar. Keress fel egy endokrinológust.
2018. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyász beutalhat hormonvizsgálatra /vérvétel/. Akkor kiderül mi a bajod.
2018. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
PCOS gyanús
2018. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon el akarok menni orvoshoz, mert aggódom ,de anyám folyton azt hajtogatja ,hogy ez teljesen normális, a szőr az genetika, a menstruációm is szerinte teljesen normális. Orvoshoz semmi képpen nem akar elvinni.
2018. júl. 27. 22:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Most is beszéltem erről anyámnak és megint csak beleröhög a pofámba ,hogy jaaj engem sem vittek orvoshoz ,amikor nekem nem jött meg X napig..én meg amúgy is aggódós tipus vagyok úgyhogy aggódom ,hogy valami gondom van.
2018. júl. 27. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha sötét hajad/bőröd van, akkor lehet csak a genetika okozza a szőrösödést, ilyen típus vagy. (Én is sajnos:( )

Egyébként azt mondják, hogy a menstruációd első 2-3 évében még normális ha ingadozik a ciklusod. Más panaszod nincs?

2018. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de megőrülök az ilyen szülőktől...

Persze, lehet, hogy nincs semmi gond, de lehet, hogy van.


Mindenesetre nem kell, hogy anyád vigyen orvoshoz, nem vagy már kisbaba. Elmehetsz egyedül, vagy elkísérhet egy barátnőd is. A nődoki elküld egy sima laborvizsgálatra, és egy vérvételből kiderül, hogy van-e hormonproblémád.

2018. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szőr nálam is genetika, bár én azért voltam orvosnál, de minden rendben van, pedig pasikat megszégyenítően szőrös vagyok.
2018. júl. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!