Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek jól szedi a Letroxot?

EagleHUN kérdése:

Szerintetek jól szedi a Letroxot?

Figyelt kérdés

Barátnőm 1/2 Letroxot szed a pajzs mirígy göbjére régóta.

Eddig reggel szedte, de most az új munkahelyén éjszakás volt, és délelőtt aludt. Ezért felkeléskor délben veszi be a gyógyszert. Mert szerinte felkeléskorra van előírva. Szerintem meg reggelre.

Én úgy tudom hogy a hormontermelés bioritmusához van igazítva ezért kellene reggel bevennie. (ez nagyjából független attól mikor alszik valaki inkább a világosság és sötétség váltakozásától függ tudtommal.)


Én pl allergiára szedek gyógyszert és nekem is kikötötte a háziorvosom hogy reggel és nem felkeléskor kell bevenni.


Rosszul tudom/gondolom?

Lehet belőle baja? (A hormon zavar miatt szokott lenni hogy "meghülyül"... :/)

Kérdezzük meg az orvosát?



2015. szept. 9. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérdezzétek meg az orvost. A legtöbb orvos abból indul ki, hogy az ember reggel kel és este fekszik, mert ez az átlagos. Ha eltér valaki ettől, akkor közölni kell vele.
2015. szept. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Letrox tablettat MINDIG ehgyomorra kell bevenni, LEGALABB feloraval az etkezes elott (hogy legyen ideje zavartalanul felszivodni ) es lehetoleg ugyanabban az idoben. Az, hogy az ejszakai munkavegzes miatt delben veszi be, az szerintem nem akkora vegzetes nagy baj. Az lenne baj, ha egyik nap este venne be, es masnap reggel a masikat.

A hangsuly az URES GYOMRON van, es legalabb feloraval az elso etkezes elott kell(lene) bevenni.

2015. szept. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, meg egy fontos info a Letrox-hoz: nagy pohar VIZZEL vegye be, tehat ne kaveval, tejjel, uditovel stb. Ez azert fontos, mert ha nem jol szivodik fel, akkor gyakorlatilag ertelmetlen szednie, vagy meg kell emelni az adagolast a kivant hatas elereseert.

Beszeljetek orvossal is errol, es tisztazzatok, hogy hogyan kell szedni (nem a hormonzavar miatt hulyul meg... hanem pl. miattad?)


Az allergia-gyogyszert pedig a munka-muszaktol fuggetlenul, azert erdemes reggel bevenni, mert napkozben - hacsak nem esik az eso - megno a por- es pollentartalom, mig ejszaka a lehules miatti paratartalom novekedese miatt kicsit alacsonyabb a szallongo ilyenolyan belelegezheto allergen anyag.

2015. szept. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!