Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezeket okozhatja napszúrás?

Ezeket okozhatja napszúrás?

Figyelt kérdés

Pár napja kénytelen voltam megtenni a legnagyobb melegben egy hozzávetőlegesen oda-vissza hozzávetőlegesen négy kilométeres "gyalogtúrát" a városban. Végig tűzött a nap, mire hazaértem, nagyon kifulladtam, rosszul voltam.


Azóta állandóan szédülök, annyira, hogy sokszor még ülni sem bírok, mert dőlök el, nagyon nehezen látok, ha olvasok valamit, akkor rövidesen összemosódnak előttem a betűk. Ezen kívül van, hogy ferdén vagy kicsinyítve látok dolgokat, a szemem sarkában olyan elmosódott foltokat, kis mozgásokat látok, amik nincsenek is ott.

Forróságot érzek a talpamban, a gerincemben és a fejemen, de érintésre meg azt mondják, hogy jéghideg a bőröm. Van egy határidős projektem, valahányszor hozzákezdek, előjön a szédülés, ha erőltetem a koncentrációt, akkor beindul a fejfájás, addig növekszik a forróságérzet a fejemben, ameddig össze nem rogyok, és vízszintesbe nem kerülök. Szinte állandóan aludnék, de utána csak rosszabbul vagyok, fáradtabbnak érzem magam, mint előtte.



2018. júl. 29. 02:49
 1/3 A kérdező kommentje:
* az lemaradt, hogy minden kis zajra összerezzenek, hangosabbnak érzékelem őket, mint amilyenek.
2018. júl. 29. 02:54
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom igazán, csak azért írok, hogy sürgősen menj orvoshoz. Szédülés lehet napszúrás tünete, meg a látási zavarok is, de a többit nem tudom. Szóval vagy menj el még ma a sürgősségire, vagy holnap házi orvoshoz.
2018. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ők ott hozzávetőlegesen mit tudnának velem kezdeni, hogy javuljak? Van még egy állandó betegségem, amivel csak pár orvos foglalkozik az országban, a megyében lévők meg még csak nem is hallottak róla, így ha kerülhetem, akkor nem megyek be kórházba, nehogy olyan gyógyszert vagy kezelést mondjanak, ami az állandómra rosszul hatna. :s Az állandómmal foglalkozó doki hozzávetőlegesen fél országnyira van, odáig ebben az állapotban most nem tudnék elmenni.
2018. júl. 30. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!