Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kimondani az R...

Hogyan tudnám kimondani az R betűt normálisan? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok

20 éves vagyok, és sajnos néha raccsolok, saját magam úgy hallom hogy szépen mondtam ki, de a párom mindig mondja, hogy mégsem.

Logopédusra sajnos nincsen pénzem,vannak otthoni praktikák, hogyan tudnám gyakorolni?

Egyre jobban kezd zavarni,néha nagyon ciki mert azert észreveszem ha tényleg nem mondom jol ki.

Olvastam hogy a nyelvnek a metszofogaktol kb 1 cmre ahol van a kis dudor ott kell megporgetni, de nekem sajnos ez nem megy.

Elore is koszonom szepen ha segitetek es legyszi ne szekaljatok! Koszi,sziasztok


2018. aug. 11. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Semmit/Sehogy. As züleidnek kellett volna ovis korodtól kezdve egészen 16 éves korodig logopédiára hordani téged, napi szinten több órát gyakorolni veled,tanárt fogadni melléd, aki megtanított volna a helyes kiejtésre, és feloldani benned azt ami miatt raccsolsz.
2018. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem igaz, hogy semmit sem tehet, felnőttekkel is foglalkoznak logopédusok. De logopédus kihagyásával nem nagyon fog menni szerintem... Viszont nem biztos, hogy csak fizetős logopédusok léteznek, nézz utána jobban, hogy mi újság a helyi szakrendelőben.
2018. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A piciket erre úgy lehet tanítani, hogy amikor a kis triciklijükön ülnek akkor mondjuk nekik, hogy legyen motorhang is: brrrrrr.

Próbáld ki!

2018. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Öh,családba van más hasonló is?!

Szerintem nyúlszáj/farkastorok állhat az r betű rossz kimondása mögött (családomba gyakori)

Racsolás?=hadarás?! Egyedi helyzet,velem ha nyugtalan ,feszűlt helyzetbe vagyok,fordul elő

2018. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én oviban jártam logopédushoz, velünk a "répa retek mogyoró"-t mondogatták, meg sok olyan szót, amiben r volt.
2018. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
De hiába mondogatja hogy répa retek mogyoró ha pl. nyelvcsapból képzi helytelenül. Ennyi eszetek nem lehet. Először a technikát kell megtanulni utána gyakorolni
2019. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!