Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen sok szót nem tudok kimondani magyarul normálisan?

Figyelt kérdés

amikor olvasok,vagy beszélek sokszor előfordul velem,h nem tudok kimondani egy mondatot úgy,h ne hibázzak,vagy elhadarom akaratom ellenére.Akármennyire próbálom jól kimondani egyre jobban belezavarodok,pedig nem azért van mert kicsi a szókincsem,vagy nem tudok beszélni.egyszerűen úgy érzem az agyammal van baj ilyenkor...

pl.amikor egy szóban sűrűn van azonos betű,pl:üzletet,feliratot...stb..

az utolsó betűk miatt mindig érthetetlenül-> (pl.ezt is)tudom kimondani,vagy csak sokszori ismétlés után sikerül.

Viszont idegen nyelvvel nincsnek ilyen problémáim...amikor angolul vagy németül beszélek,akkor ott lehet akármilyen bonyolult szó,azt simán ki tudom mondani...

Óvodás koromban jártam logopédushoz...(mondjuk nem tudom,h akkor miért volt rá szükség,állítólag semmi féle beszédhibám nem volt.)

Amúgy annyira nem gáz,mert van amikor olyan passzban vagyok,h simán rontás nélkül végigdumálom a napot...(akkor vagy másnapos vagyok,vagy fáradt :D),de

emiatt sokszor idegenek között többször is meggondolom mit akarok mondani, nehogy megint ,,befuccsoljon az agyam"..

mit kéne tennem...menjek el logopédushoz?:D

18 évesen?


2010. máj. 7. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Első lépésnek ez volna az ésszerű. A logopédus majd eldönti, hogy őrá tartozik -e a problémád. Valószínűleg igen.
2010. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az életminőségedet nem rontja, akkor nem nagyon érdemes, nagyobb korban, értsd 8-9 éves kor után ezeket nagyon nehéz kezelni.

Tanulj verseket és azokat mondogasd néha, hihetetlen sokat tudnak segíteni, leírhatnám a hatásmechanizmust, de fölösleges. A lényeg, hogy a külföldi szavakat úgy használja az agyad, hogy megtanult egészeket ad vissza, azt pedig nem rontod el, amikor viszont neked kell összeraknod a dolgokat, akkor van gikszer.

2010. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is igy van sajnos, egyszeruen vannak szavak, amiket nem tudok lassan mondani, hiaba probalom, csak iszonyu gyorsan megy. :( Nem tudom, mitol van, en 17 vagyok most, mar illene megtanulnom beszelni..
2010. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok,de én csak félig vagyok magyar!Gyakorolnunk kell a beszédet! :)
2010. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!