Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan megfogalmazott mondatokat kimondani?

Figyelt kérdés

A szavak kiejtésével nincs nagy baj de amikor kell mondjak egy mondatot mar idegesítő es röhejes hogy nem vagyok képes normálisan megfogalmazott mondatokat kimondani. Egyszeruen ha valaki hozzam szol es valaszolni akarok megvan a gondolat de sokszor nem jonnek a szavak es a megfogalmazas, de ha megisfogalmazodik a fejemben amikor kiejtem teljesen hülyeséget mondok, ez azért van mert (egyrészt a magyar nyelvre főleg jellemzően) ugyanazt a mondatot 100 fele keppen meg lehet fogalmazni es amikor belefogok egy mondatba az agyamba kilonbozo variansok jelennek meg amik oszekeverednek a mondattal es sokszor a mondat kozepen valtok at egy mas megfogalmazásra :((( es nagyon idegesito sokszor

-Peldat nehez irni mert ez magátol jönnek- a maguktól jönnek a mondatokra utal a magától jön a jelenségre amikor ennek nekifogok elkezdem az egyiket es a masikba belevegyul

Sokszor van olyan hogy amikor ne(k)..-belekezdek egy mondatba hirtelen ket fele megfogalmazas jelenik meg az agyamba es egyszerre mondom ki stb

Sokat mondhatnék + Sokat lehetne mondani = Sokat lehetne mondhatnék

Na szoval ertitek..

Ezeket most talaltam ki de amikor elesbe keverednek mondatok meg sokszor ennel nagyobb hulyesegeket mondok..

Arrol neisbeszelve arrol ( ami ma is tortent es eldontottem valami megoldast keresek) amikor teljesen ontudatlanul mondok hulyesegeket. Ma is hazafele beszelgetek egy osztalytarsammal hazafele s az utolso orarol van szo ahol en untam irni, ez hrlyett mit mondtam... irtam unni T.T

Valami tenyleg nemjo odafent mert ez mindennapos.. hu ez hoszzulett :D pls adjatok tanacsot...



2017. máj. 22. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, mert retardált vagy.
2017. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem válaszolni jöttem, csak csatlakozni. :) Nálam ugyanez a helyzet, hogy amikor hirtelen kellene mondani valamit, a fejemben természetesen ott van a válasz, de a válasz elmondható 10 féle képen, és én mind a 10-et egyszerre akarom elmondani. :)

Te is gyakorlod a fejedben a mondatokat, mielőtt kérsz valamit, hogy kiválaszd, melyik verzió szerint kérd?

Pl. jegyet, vagy rendelni kell étteremben?

2017. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanacs: menj sok ember koze, beszelj kotetlenul, ugy kell beszelgetned ismeretlenekkel, hogy nem erdekel teged, hogy mirol fogtok beszelni. Lenyegtelen dolgok legyenek a temak es ugy beszelgess, hogy utana sosem talalkoztok tehat nem kell azon paraznod hogy nem megy. Ezt csinalod addig amig nem megy folyekonyan. En mindenkit leszolitottam buszon etteremben partikban boltokban megkerdeztem hol talalok sajtot meg hasonlo hulyesegeket. Egyszer hallottam egy sztorit hogy az okorban volt egy gorog fazon aki dadogott es a nyelve ala kovet tett es a hullamzo tengernek uvoltozott eveken at hogy szonok lehessen. Utana szonok lett de nem egy atlag hanem a legjobb abban a szazadban szoval ugy voltam vele ha neki ment nekem is fog. Es neked is ;)
2017. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!