Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb mennyi idő alatt alakul ki...

Kb mennyi idő alatt alakul ki fizikai függőség mindennapos alkoholfogyasztás esetén?

Figyelt kérdés

Mert azt tudom hogy pszichés megszokás egész hamar,de a kézremegés,agresszió,szédülés,ezek mennyi idő alatt alakulhatnak ki?

Ha van esetleh személyes tapasztalatotok azt is elolvasom szívesen.

Egyébként a kérdés részemről spekuláció,de jómagam is heti 2-3x fogyasztok alkoholt,de nem nagy mennyiségben.



2018. aug. 16. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő valószínűleg. Szerepet játszik ebben (talán) az is, hogy az illető miért iszik minden nap, pl. feszültségoldás, problémamegoldás, stressz-leveleztés céljából, akkor (szerintem) esélyes hogy nagyon hamar kialakul a függőség (ha nem is fizikai)
2018. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Emiatt ne pánikolj, statisztikák szerint kb ezzel teszed a legjobbat a várható élettartamodnak.


[link]

2018. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Heti többszöri, rendszeres alkoholfogysztásnál már kb. ugyanazok az esélyeid, mint a napi ivóknak.


Egyébként változó, melyik függő mikor kerül ebbe az állapotba, van, akinek pár hónap is elég.

2018. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem van tapasztalatom hiszen az egyik szülőm alkoholista, így tudok róla egy-két dolgot... pontosabban ez mindenkinél változo vannak agresszivak meg akik nem. Szerencsere nem agressziv a szemely a csaladban. A lenyeg hogy 10 eve ezt csinalja a stressz,bajok miatt alakult ki nala raadasul egy barat meg segitett is neki ebben. Most ott tartunk hogy gyogyszerek nelkul egyszeruen hajnalban rosszul van, hanyik igy meg nyugodtan sem tud aludni. Mar volt epilepszias roham is. Tobbszor volt korhazban es nem kepes elmenni vhova ahol leszokhatna errol. Ha engem kerdezel en azt ajanlom hogy ha a stresszet vezeted le ezzel akkor inkabb keress vmi mast ez nem jo megoldas. Persze nem ismerlek es azert ez igy mas. Sztem lassan egyre kevesebbet igyal es ezt a megoldast felejsdt el.
2018. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!