Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka az alvászavaro...

Mi lehet az oka az alvászavaromnak és mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Már évek óta alvászavarom van. Nagyon nehezen alszom el, sokszor hajnalig fent vagyok de már korán ébredek és esélytelen a visszaalvás, de sokszor éjszaka is felriadok, nyugtalanul alszom, forgolódom, rugdosódom, mostanában rémálmaim vannak.

Egy fél évet dolgoztam éjszakás műszakban egyetem mellett, telenyomtam magam koffeinnel, bár akkor már rég küzdöttem ezzel, ezután álltam vissza - kis időre. Bárhol, bármikor elaludtam, metrón pl. három megállóra, vonaton. Sokat utaztam, így ott aludtam. Aztán most csökkentettem a koffeint, délután már nem szoktam, lefárasztom magam, de azért se. Probáltam Valeriánát, orbáncfűteát, amit csak lehet. Kb másfél hónapja újra éjszakás lettem, az első éjjel után nem tudtam aludni, csak egy órát, felriadtam és nem tudtam visszaaludni, mentem vissza megint éjjelre, akkor összeestem, mentő vitt el. Most pszichiáter írt fel Lamolep tablettát, 25 mg-al kezdtünk estére, most 50 mg, illetve 50 mg tiapridal mellé. (Bipolár vagyok, erre szedem, csak álmosít a tiapridal és azért tettük át estére.) Hogyan mondjam neki hogy erősebb kéne mert még mindig nem alszom? :(


2018. aug. 17. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Őszintén mondd el neki! Nekem is volt ilyen korszakom. Annyira stresszeltem az alvástól, már amiatt nem aludtam. vhogy el kellene engedned ezt a dolgot, tudom, hogy nehéz.
2018. aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!