Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komoly gerincproblemara utalhat?

Komoly gerincproblemara utalhat?

Figyelt kérdés

Becsipodott mar tobbszor nagyon gigabrutal modon a derekam jobb oldalon ugy, hogy meg a labamat se birtam megemelni hogy felmenjek a lepcson, annyira gorcsoltem.

Ha sokaig allok akkor elkezd fajni a derekam es az oldalam (neha a hasam ezen resze is picit), de csak a jobb oldalon. Ha olyankor lefekszek vagy leulok elmulik vagy enyhul. Ha ezen az oldalamon alszok (jobb), fekszek tok jol vagyok semmi bajom, de ha atfordulok a masik oldalamra akkor mar nyilal, nem tudom a gravitacio kozrejatszhat e.


Ulomunkat vegzek, neha azt veszem eszre, hogy az egesz hatam be van feszulve, faj az izom, mintha meg lenne eroltetve, a tartasom biztos rossz, de nem tudom mitol farad el ennyire az izom a hatamban. Van hogy "kirazza a hideg" a jobb combomat, libaboros lesz. Neha olyan erzes, mintha a derekam be lenne akadva hatul a csontnal, de ha ropogok kicsit akkor jobb lesz. Nem tudom koze van e hozza, de a nagy labujjam is neha megfajdul, szur, de ez mindket labamon, plusz tikkelni is szoktak de azt ugy vettem eszre, hogy csak nap vegen.

Annyit tudok, hogy van gerincferdulesem ami nem lett kezelve gyerek koromban, eddig nem volt semmi panaszom. Akkor fajdogalt a derekam ha megjott, de egesz elvoltam.


Milyen torna jo erre? Mire szamithatok a kesobbiekben?

20/L



2018. aug. 18. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy holnap lesz 5 hete hogy utoljara begorcsoltem, most mar egesz elvagyok, de meg az elejen folyamatosan szurt meg nyilalt a derekam, oldalam a jobb oldalon ha sokaig voltam egy pozban vagy csak ugy rajott. Durva, hogy ennyire sokaig tart a gyogyulasa ilyen jellegu dolgoknak. Aggaszt, hogy 20 evesen "itt tartok". :(
2018. aug. 18. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:

"gerincferdulesem ami nem lett kezelve gyerek koromban, eddig nem volt semmi panaszom"

"Becsipodott mar tobbszor nagyon gigabrutal modon a derekam"

Akinek van esze hozzá, fél év alatt elmúlik a gerincferdülése jó edzéssel.

Akinek nincs, inkább meghal

2018. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ennyi idosen meg visszafordithato?
2018. aug. 18. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
ez csak úgy fog kiderülni, ha smith keretes guggolásokat csinálsz, és hasonló alapgyakorlatokat szabályosan
2018. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha visszaforditani nem is, de enyhiteni, csokkenteni vagy megszuntetni a panaszt lehet?
2018. aug. 19. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
20 éves korban a gerincferdülés már nem visszafordítható. Menj el egy jó gyógymasszázsra, keress egyéni gyógytornászt, aki betanítja a gyakorlatokat. Ha nem foglalkozol ezzel a gonddal később csak rosszabb lesz.
2018. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy az előző írja. A gyógymasszőr, gyógytornász egy rakat pénzért csak a rosszabbodást állítja meg.

Ha rendesen edzel, elmúlhat minden, én angol youtube video k alapján edzek és elmúltak olyan fájdalmak amik már 20 éve megvoltak

2018. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Esetleg tudnál linket mutatni ezekről a videóktól?
2022. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!