Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegség tünetei ezek?

Milyen betegség tünetei ezek?

Figyelt kérdés
Mostanában alig tudok elaludni, mert légszomjom van. Úgy érzem, nem kapok levegőt és meg fogok fulladni. A szívem is szaporán ver. Ki voltam vizsgálva kb. 2 hónapja magas vérnyomás miatt, de minden rendben és állítólag csak a stressztől van. Kardiológián is voltam, teljesen egészséges vagyok. De újabb tünet jelentkezett tegnap: már nem csak lefekvéskor, nappal is légszomjom van. Kapkodom a levegőt, remegek, fáj a hasam, gyorsan ver a szívem és ingerlékeny vagyok. Mitől lehet ez ha egészséges vagyok? Valami mentális betegség? Kérlek segitsetek, mert ez nem állapot így. 16/l

2018. aug. 19. 09:32
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
Pánikzavar.
2018. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy-úgy. Pszichiátert kellene keresned.
2018. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pszichiátert? Nem lehet megoldani valamilyen módon szakember nélkül a problémámat? Nem szeretném ezzel tönkretenni a hátralevő életem. Már így is szenvedtem eleget.
2018. aug. 19. 11:20
 4/12 TR75 ***** válasza:
Pszichológus. Nem ír fel gyógyszert, hanem terápia keretében segít. Esetleg egy életvezetési tanácsadó is megfelelő lehet.
2018. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem merek szakemberhez fordulni, mert továbbküldene pszichiáterhez. Meg a szüleim nem is engednék, hogy dilidokihoz járjak.
2018. aug. 19. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
A háziorvoshoz vagy gyerekorvoshoz fordulj elsőül. Majd ők továbbirányítanak, ha szükséges.
2018. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TR75 ***** válasza:

Hiába küldene tovább pszichiáterhez, ha te azt mondod, hogy nem mész, akkor nem mész. És a pszichiáter is hiába írna fel nyugtatót vagy antidepresszánst, ha te nem vagy hajlandó bevenni, akkor nem veszed be.

Az iskola pszichológusához is mehetsz.

Próbálkozhatsz önsegítő könyvekkel is, olyanokkal, amik elmagyarázzák a pánikroham folyamatát (pl. Szendi Gábor - Pánik: tények és tévhitek), hogy lásd, gyakorlatilag te magad pörgeted ezt túl.

Sportolhatsz is, a testmozgás csökkenti a szorongást is, a pánikzavarra is jó hatással van.

"Meg a szüleim nem is engednék, hogy dilidokihoz járjak."

Nem tudom, ez mennyiben kifogás a részedről, elég sablonos duma.

Az emberek nagyobbik részének segítene ilyen-olyan formában, ha legalább egyszer-egyszer felkeresne pszichológust vagy életvezetési tanácsadót, a pánikzavar pedig tipikusan olyan dolog, ami egyre nagyobb szorongást okoz és beszűkíti az ember mozgásterét, minél előbb érdemes a végére járni, hogy ne váljon az életvitelt korlátozó problémává.

2018. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A pszichiáter nem dilidoki. Magyarországon ekkora tabu ez még mindig, más országokban teljesen elfogadott, hogy bárki kerülhet mélypontra, és akkor szakemberhez fordul. Akkor menj előbb pszichológushoz, de szenvedni akkor fogsz, ha nem kérsz segítséget.

2 voltam

2018. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg van amiért aggódsz?
2018. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Anonimusz00 válasza:

A stressz..

Nem próbáltad még a magneB6-ot?

2018. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!