Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jól bevált (házi)...

Milyen jól bevált (házi) módszereket tudtok torokfájásra?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Méz, kanállal üvegből. Egyszerre 2-3 kiskanál, kb. fél óránként, utána egy ideig nem inni. Úgy kell lenyelni, hogy a torkodra kenődjön.

Énekes vagyok, mindig beválik.


Vagy patikából: Tantum Verde recept nélkül, szopogatni kell.

2010. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és se meleget, se nagyon hideget nem szabad inni. (Meleget azért nem, mert a gyulladást sose melegítjük. Tévhit a forró tea!) Legjobb a szobahőmérsékletű cucc.
2010. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És torokgyulladásra?
2010. jún. 21. 11:05
 4/6 anonim válasza:
hát mi több solgot szoktunk csinálni. például sós vízzel gargalizálni ( nem tudom, hogy írják. :D ) aztán a dédpapám csinálta mindig, hogy fokhagymát vágott össze kis darabokra, és azt öntötte le mézzel. hagyta állni egy kicsit, és utána megette. nem túl kellemes aaz íze, de nekem az mindig beválik. egyébként magában a méz is nagyon jó. aztán. amit egy operaénekestől hallottam, hogy tojássárgáját kever össze cukorral. annyi evőkanál cukor amennyi tojás. bár elég veszélyes ugye nyers tojást enni, de én szoktam rendszeresen, néha akkor is, ha nem fáj a torkom, csak szeretem az ízét. :) hát most ennyi jutott eszembe.
2010. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igyál lándzsás utifű és kakukkfű keverékéből teát.Mielőtt lenyeled jó mélyen hátrahajolva gargalizálj.Hasonló hatású a zsálya és az apróbojtorján keveréke is.
2010. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hagymatea... Rémes az íze, de jó a hatása! Csomborral együtt is lehet inni.
2012. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!