Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Átszakadt volna a fülemben a...

Átszakadt volna a fülemben a dobhártyám?

Figyelt kérdés

Augusztus 20 este voltam tűzijátékot megnézni ami 15 percig tartott,nagyon elòl voltam,a tűzijáték alatt üvöltött a zene. Kb 10 m-re voltam az óriás hangfalaktól és akkora maximum erővel üvöltötték a zenét,hogy szerintem halláskárosodást szenvedhettem egy kicsit akkor,ráadásul a nagy tüzijáték töltetek akkorát dörrentek ott közel,hogy olyankor az egész fejem megrengett. Gondoltam,amikor a nagy robbanás volt a számnak tátva kellett volna lenni,de csukva volt a szám. Ezért is gondolom,hogy a tüzijáték robbanástól nem szakadt-e át a dobhártyám esetleg? A katonák mikor ágyúval lőnek,ki kell tátani a szájukat,mert átszakad a dobhártyájuk.Meg a nagy zene.


Aztán akkor mikor hazamentem,olyan tompán hallottam aznap este,már másnap reggelre szűnt a tompaság aztán másnap estére mégjobban szűnt.


Valamennyire még most is tompán hallok de csekély.


A fülemből valami vörös száradt akármit kapartam ki,ez fűlzsír lehet nem vér?


A leírtak alapján nem szakadt vajon át a dobhártyám?

Kell félni,hogy valami baj lehetett a fülemmel?


2018. aug. 23. 16:42
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja meg ez csekély fejfájással is jár,mert picit fáj a fejem.

(Már,ha attól fáj a fejem)


Többet nem megyek olyan közel,messziről fogom nézni a tűzijátékot.

2018. aug. 23. 16:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg - talán - nem, de ha a vörös száradt valamit vesszük, akkor lehetséges. Esetleg úgy járhattál, mint én tizenévesen az első rock koncertemen... amikor kijöttem a végén, sípolt a fülem (ez a túlterhelt hallás kompenzálásának a jele), és sírnom kellett a sokktól.


A fülzsír (cerumen) konzisztenciája zsíros, tömör, olykor kemény, és a narancssárgától, a barnán át a csaknem feketéig terjed. Vörös száradt valami valószínűleg vér.

Ha még ennyi idő után a tűzijátéktól is tompa a hallásod, akkor,hogy biztosat tudj, jelentkezz Fül-orr-gégészeti vizsgálaton, és HA szükséges, onnan kapsz beutalót audiológiai (hallás) vizsgálatra.

2018. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!