Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehéz nyelés evés, ivás...

Nehéz nyelés evés, ivás közben. Mitől lehet? Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Már 10 napja nehezen tudok ételt és italt lenyelni, fogytam is pár kilót. Voltam fül-orr-gégészeten, az orvos megtükrözte a gégémet, de nem talált semmi kórosat. A csípős ételektől (amit ritkán eszek) mindig begyullad a nyálkahártyám és afták alakulnak ki a számban, gömök a nyelvemen. Most is ez volt 10 napja, de ilyen, hogy nyelni ne tudjak még nem történt. Úgy érzem, mintha eleven lenne a torkom és valami váladék is lenne a garatomban, amit nem tudok se lenyelni, se felköhögni. Ha mélyen próbálok nyelni vagy ha hátrahajtom a fejem olyan mintha valami nyomná vagy elzárná a gégémet. Mitől lehet ez a nyelési probléma? Annyira félek, hogy félrenyelek. Ráadásul még az állkapocsízület is elkezdett fájni a jobb fülem és áll találkozásánál.

2018. szept. 1. 23:36
 1/3 anonim válasza:
A választ sajnos én sem tudom. De ha az állapotod nem javult, és az orvos nem mondott semmi használhatót, akkor valószínűleg érdemes egy másik orvos véleményét is kikérni.
2018. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elmúlt a probléma azóta? Remélem igen, mert eltelt bő 2 hónap azóta! Nekem reflux okozza ezt, de jelenleg csak pépes ételt tudok enni mert minden más megakad. Olyan mintha folyamatos gyulladás alatt lenne a garatom, nyelvem. A doki szerint a sav és savgőz miatt. De hiàba a gyógyszer is. Kikészítő nagyon! :(
2018. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez van, mint a kérdés ki irójának és a 2. válaszolónak
2020. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!