Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok orrvérzés lehet valamine...

A sok orrvérzés lehet valaminek a tünete?

Figyelt kérdés

Oké,lehet hülyének nézni ezek után amit leírok,de átfutott egy gondolat a fejemben hogy lehet e ez valaminek a tünete.

Na szóval.Kiskoromban is eléggé orrvérzős voltam,hogy akkor mi válthatta ki arra nem emlékszem ellentétben a mostanival.Mindenesetre régen,azaz pár éve voltam fül.orrgégésznél aki az én szavaimmal élve "összeforasztotta" a hajszálereimet.Először csak helyetisitő csinálta(4.-ben),aztán pár év múlva vissza kellett menni mert megint elkezdődőtt ez már nem tudom mikor volt,de akkor rendes orvos csinálta.



Na de a jelenben,most már 3napja hogy vérzik az orrom,lehet az oka hogy az erőteljes tüsszögés váltja ki mert utána vérzik,de volt olyan hogy csaka sima orrfújástól átvéreztem 3 ilyen nagy rongy zsepit kora reggel.Nagyon nem szeretnék vissza menni az orvoshoz bármi is az oka (de gondolom ez hogy vékonyak a hajszálerek).



Igazából,ja,arra vagyok kiváncsi hogy egyébként a (tüsszögésen/orrfújáson kivűl) van e valami okat /vagy valaminek tünete az orrvérzés?



2018. szept. 2. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a dolog, kiskorom óta szokott nekem is vérezni az orrom.

Ha más bajod/tüneted nincs szerintem felesleges orvoról orvosra járni.

Nekem, betegség elött/alatt/után szokott vérezni az orrom+ télen gyakrabban, megha erősebben fújom meg a kelleténél.


Egyébként azt mondják a túl "száraz" levegő miatt is vérezhet az orr.

Az orrvérzés ráknak is lehet a tünete,deee ha kiskorod óta van ez akkor elég valószinütlen ez.

2018. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet érfal gyengeség, de arra lehet ártalmatlan gyógyszert szedni. Lehet tágult visszér falának gyengesége (főleg felnőtt kortól). De lehet enyhe magas vérnyomástól, szélsőségesebb esetben a véralvadásért, vérzés csillapodásért felelő biológiai rendszer tökéletlenségéből fakadóan (ezt részletesebben is ki lehet vizsgálni).
2018. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szedhetsz rá Rutascorbint, plusz nem ártana minden este bekenni orrkenőccsel, de ha ennyit voltál a fülészeten, szerintem ezt már elmondta az orvos. Egyébként tényleg pár évente újra kell süttetni, ha hajlamos vagy orrvérzésre. Szerintem megéri az a fél óra, ha cserében évekre megszűnik, még csak nem is fáj.
2018. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!