Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Javulni fog ettől a hajam...

Javulni fog ettől a hajam állapota?

Figyelt kérdés

Alapvetően végülis semmi baj nincs vele, csak rengetegszer gumiztam össze kontyba vagy copfba és picit szálas lett.

Azt hallottam a hajgumi töri a hajszalakat, igaz ez ? Próbálok is átállni a hajcsatra.

Vegán sampont használok, meg hajvégapolo olajat. Fésülködni kb hetente szoktam, amikor hajat is mosok.

( legalább 70 cm hosszú vékony szálú hajam van, festve sem volt soha)


2018. szept. 3. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Azzal csak jót teszel a hajadnak, ha ritkábban vagy egyáltalán nem használsz hajgumit. A hajgumi töri a hajat, főleg ha szorosan van összefogva és mindig ugyanott. Kiengedve a legelőnyösebb a haj számára, de ez valamikor nem megoldható (pl. munkában nálunk szólnak érte).


A hajgumi mellőzésén kívül még annyit tudsz tenni a hajad egészségéért, hogy ha van rá módod, akkor beszerzel egy hajvégvágó gépet és azzal olyan kéthavonta átmész a hajadon, ezzel eltávolítod a töredezett hajvégeket. Újabban én is így teszek, szerintem hasznos cucc. Ha nem szeretnéd magadnak, akkor már sok fodrászatban is meg tudod csináltatni.


Természetesen a külső ápolással is segítesz a hajadon. Mivel neked is elég hosszú a hajad, javaslom, hogy használj hajbalzsamot is vagy hajpakolást, mert azon túl, hogy ápol, segíti a kifésülést is. Ritka fogú fésűt használj, az kevésbé roncsolja és minél óvatosabban fésüld, hogy ne sérüljön!

2018. szept. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2018. szept. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!