Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen érzés az, ha az ember...

Milyen érzés az, ha az ember elájul?

Figyelt kérdés
Valaki akivel már történt ilyen? Emlékszik egyáltalán valamire? Mennyi ideig volt ájult?

2018. szept. 20. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem emlékszik semmire! Igaz én általában drogok túladagolása következtében szoktam elájulni de gondolom amúgy is hasonló a történet. Egyszerűen képszakadás..., aztán amikor tér magához az ember akkor kezd el gondolkodni hogy naa most akkor mi is történhetett. Amúgy én csak ilyen pár pecekre szoktam, bár volt hogy pl leállt a légzésem is közben - az már komolyabb halálközeli élmény volt...
2018. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hogyan kezdődik? Lehet érezni valamit előtte, vagy csak hirtelen bumm beüt az ájulás?
2018. szept. 20. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Általában nem lehet semmit érezni, csak egyszerűen kiszállsz a képből. Utána is sokszor kell pár perc mire realizálni tudod hogy mi is történt, hogy elájultál.

Bár ez csak saját tapasztalat, szóval lehet más esetekben/helyzetekben másképp van...

2018. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha valami bódítószertől ájul el valaki, ahogy az első írta, akkor a bódultság miatt nem fog érezni semmit. De ha rosszullét miatt, akkor nagyon kellemetlen.

Biztos volt már olyanod, amikor leesik a vércukor, és el kezdesz szédülni. Kiver a hideg verejték, pánikérzés lesz úrrá rajtad, aztán ha nem történik valami (mondjuk nem tudsz leülni), akkor a rosszullét fokozódik, majd először a látásod szűnik meg, mert az agy tartalékolás céljából ezt is lekapcsolja, aztán ha még mindig nem történik megoldás, akkor jön a minden kikapcsolása, vagyis képszakadás.

Én pár percig voltam csak ájult, utána fura volt magamhoz térni, mert először fel se fogtam, hogy elájultam, meg mivel villamosmegállóban történt, bámultak meg susmogtak az emberek.

2018. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nekem nem volt szerencsém az ájulással, ugyanis belefejeltem a mosdó kagylónak a sarkába. Hogy mit éreztem előtte? Hányingert és láttam, ahogy össze folyik előttem minden,besötétedett! :)

Hajnali 4 kor mentem ki a fürdőszobába, tudom mert megnéztem az órát és párom 8 perc múlva talált meg egy hatalmas vértócsában feküdtem. Fehér fényt láttam és távoli hangot hallottam, hogy kelj fel ez ismétlődött sokáig,azt gondoltam, hogy miért kell felkelnem olyan jól alszok. Elkezdtem homályosan látni és rájöttem, hogy, amit látok az a fürdőszobai kő meg a saját vérem. Aztán elkezdtem felemelkedni, bár érezni nem éreztem, hogy úgy emelnek csak azt láttam, hogy távolodok a padlótol! 😀 Próbáltam beszélni, de párom csak pár nap múlva mesélte, hogy semmit sem értettek szinte. A mentősöknek aztán adtam egy kis munkát a mentőben ugyan is alig volt vérnyomásom és az is elkezdett rohamosan esni, de túléltem! Nos a mosdókagyló erősebb volt mint az orrom úgyhogy 24 óra intenzív után volt egy másfél órás orrműtétem,vissza rakták a helyére. Remélem, ha egyszer lesz még ájulásom szerencsésebb helyen esek majd össze!

2018. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem úgy történt, hogy általában nem szoktam reggelizni, aznap se tettem, mert olyankor nem vagyok még éhes. Elmentem edzeni délután 1-2 fele, addig semmit nem ettem, a gyakorlatok közben légszomjam is lett és gyengének éreztem magam, ásítoztam is(ez előfordul, ha leesik a vércukorszinted vagy vérnyomásod, mert az agy így próbál több oxigénhez jutni). Megcsináltam még pár gyakorlatot, de éreztem, hogy le kell mennem a recepcióra valami proteinszeletért, különben szó szerint ott halok meg a gyengeségtől :D Lementem, kikértem egy proteinshake-et, de ott már nagyon megszédültem, elindultam a székek felé, hogy leüljek, de itt már csak arra emlékszem, hogy összeesek és nem hallok, érzékelek semmit. Totál képszakadás. Kb 10-20 másodperc múlva térhettem magamhoz, a recepciós és egy edző oldalra húztak és felemelték a lábam. Nagyon furcsa érzés volt, mert hirtelen fogalmam sem volt, hol vagyok és kik ezek, és nagyon tompa volt a hallásom. Azt csodálom, hogy az eséskor semmimet sem ütöttem meg, lehet valaki pont elkapott. Ettem csokit, kaptam vizet és rendbe jöttem. De többet nem megyek éhesen edzeni :D
2019. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mitől ájul el az ember. Nekem a cukrom esett le, attól ájultam el egyszer, aztán már felismertem a tüneteket és gyorsan leültem.

Legelőször villamoson álltam egy rokonommal, hányingerem volt, hőhullámaim voltak, izzadni kezdtem. A hangokat úgy hallottam, mintha víz alatt lennék, és nem láttam rendesen. Még nem sötétült el a világ, de nagyon furán láttam, ijesztően. Akkor közöltem a nénikémmel, hogy nem latok, ő először szerintem nem értette. Aztán valahogy - fogalmam sincs hogy- leszálltunk a villamosról és leültem.

Aztán ugyanabban az évben évnyitón, az valahogy gyorsabban történt, ott puffanásig, de elvileg pár percen belül magamhoz tértem.

Azóta akárhányszor elkezdem érezni azt a hányingert, szédülést, rögtön leülök. Persze csak akkor van ilyen, ha nem eszek rendesen, vagy esetleg túl meleg van.

2019. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!