Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Császáros heg alatt sérvem...

Császáros heg alatt sérvem alakult ki. Ha nem fáj, megműttessem?

Figyelt kérdés

Majd 4 éve volt egy sürgősségi császárom.

Egészen pár hónappal ez előttig nem is volt vele különösebb baj.

Érzékeny mensikor, 2 év volt, mire szép lett teljesen, a testem melltől lefelé a hegig először elég furcsa, kellemetlen volt érintésre, de pár év alatt ez egyre lejjebb húzodott a hasamról a hegig. Szúró fájdalmat érzek mensikor, de gondoltam, kábé normális, az első szülésemmel természetesen szültem, csak vágni kellett kicsit a gátat. Mensikor iszonyat tud fájni. Szóval gondoltam, ezek a kellemetlen velejárói az anyaságnak.

Aztán egy nap tusoláskor észrevettem, hogy valami kemény gombóc van a műtéti hegem alatt. A háziorvos elmondása szerint normális, kinek hogy heged be a seb...

Nem is tudom, hogy már ott volt e korábban, csak nem vettem észre. Akkortájt kezdtem el fogyózni. Futással kezdtem el fogyni.

Most olvasom, hogy lehet, hogy a fizikai terhelésre jött elő ez a probléma...nagyon jó, de ettől még nem bántam meg. 2-3 hónapja félmaratonra edzek, lehet ez megeröltető már neki. Júniusban kezdtem el futni, akkor, vagy kicsit később vettem észre ezt a gombócot.

Alapjáraton nem fáj. Most, hogy már elég jól lement a hasam, egyre jobban látszik. Ha kisímítva széthúzom rajta a bőrt úgy, hogy állok, felülről nézve már látszik. Tükörbe nézve annyira nem látom.

Azt írja, hogy ha nem jelent gondot, akkor lehet jobb, ha nincs piszkálva, mert lehet nagyobb kockázattal jár a műtét, mint amennyit használ.

A felszívodó varrattal előzőleg bajom volt. 15 éves koromban, mikor lábam műtötték, 10 napra rá kivették az öltéseket, nem volt gond. Első lányom után a gátvágásomból kiestek az öltések szinte rögtön. A császáros hegemből meg folyamatosan jöttek ki a varratok. Még egy év múlva is jött ki. Pici darabkákba, kb 2mm. Több hónap eltelt egy-egy darab kiesése között.

Ha azt mondom az orvosnak, hogy nem fáj, tuti azt mondja, hogy akkor hagyjuk.

És én se tudom, hogy akarom e, hogy vagdossanak.

Nem tudom eldönteni, hogy próbáljam e műttetni, vagy még várjak.


2018. szept. 22. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz.

Műttesd meg! Feltétlen derüljön ki kponkrétan hogy mi a baj, mert én pl. egész gyerekkoromat az orvosoknál töltöttem, (szemészet, ortopédia,) de sem a szemész nem gyógyított meg, sem az ortopédus ne mondta egy szóval sem, hogy 2 csigolyámmal töb van.

Ezek felnőtt koromban derültek ki, becsületes orvosok vizsgálatai során.

ORVOS!

2018. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!