Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás utáni fájdalom. Mivel...

Véradás utáni fájdalom. Mivel csillapíthatnám?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt akartam vért adni, de annak ellenére, hogy sok folyadékot ittam, kb másfél dl után nem jött a vér. 2 ápolónő is próbálta a tűt mozgatni, húzták-vonták stb, de végül ki kellett venni. Tudták, hogy fáj, azért sem próbálkoztak tovább, de most 2 órával kéősőbb is nagyon fáj :( Be fog kékülni az egész, azt már most látom. Ha jegelem az segít? Vagy tudtok valamit javasolni?
2018. szept. 29. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tegyél rá vizes ruhát, kösd át. Kevésbé fog kékülni. Sajnálom. De miért nem ment több vér? Ezt elmondták ott neked? Én is szerettem volna vért adni már többször is, mert ritka nagyon a vércsoportom, RH B-negatív, szerettem volna segíteni, de sosem feleltem meg, mert vérszegény vagyok.

Azért írom, mert vérvételkor sem mindig sikerül, nem mindegy ki veszi, van, amikor semmi, van, amikor napokig fáj a karom. A vizes ruhás borogatás nagyon jó rá. Jeget ne.

2018. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Hát igazából a fekete nadálytő krém lenne rá a legjobb!

De ha van a környezetedben aloe vera növény az is jó.., csak nyomd szét a növényt, és a ragacsos levével kenegesd.

2018. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A véradásra mindig tudatosan készülök, mert az évek alatt megtanultam én is, hogy elég sok ponton el tudok bukni :) Volt már hasonló, hogy nem jött rendesen, alacsony hemoglobin szint, túl magas pulzus, stb.

Most az volt, hogy előtte egy kerékpáros versenyen voltunk és elég random ötlet volt, hogy menjek vért adni. Kb 2 órám volt, hogy igyak elég folyadékot, de úgy tűnik, hogy ez nem volt elég.

Amikor kivették a tűt, mintha azt mondta volna az egyik hölgy, hogy igen, itt van egy pici rög. De előtte arról is beszéltek, hogy talán egy kis bőrdarab került a tűbe szúráskor. Tény, hogy a hölgy, aki csinálta nem volt túl magabiztos, már az elején mondta, hogy milyen vékony az ér, pedig a másik azt mondta, hogy nagyon jól látszik.

Na mindegy, mindenesetre sajnálom, hogy nem sikerült és ráadásul most potyára fáj.


A vizes borogatással megpróbálkozok.

2018. szept. 29. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!