Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bajom lehet ha napi 5liter...

Bajom lehet ha napi 5liter folyadekot iszok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! az lenne a kerdesem hogy lehet e valami bajom ha naponta megiszok 5liter folyadekot? Nem kenyszerbol iszom , hanem mert egyszeruen kivanok ennyit inni. Csak olvastam mar a neten mindenrol,hogy dehidrataciot kaphatok meg stb de valaki azt is mondta,hogy szerinte ez teljesen normalis es ne valtoztassak ezen es hogy csak akkor all fenn ez a dehidratacio ha hirtelen iszok annyit. En nem hirtelen iszok sokat , hanem egesznapra “elosztva”. (Nem , nem vagyok cukorbeteg , ilyen dolgok kizarva)

Elore is koszonom!



2018. okt. 7. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

dehidrataciot nem kapsz, mert az pont a kiszáradást jelenti... -_-

Nyáron nem gaz, ha fizikai melót végzel vagy sportolsz, de most nem izzadsz annyit, max ha te kohóban dolgozol. Így felborulhat a véred sűrűsége és összetétele, az ionok, stb és ettől kórházba is kerülhetsz életveszelyes állapotban. Szóval én a helyedben nem innék 5 litert. Az nagyon sok. Ha ennyire kívánod a vizet az kóros, vizsgáltasd ki magad.

2018. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem lesz tőle bajod, viszont ki kellene vizsgáltatnod magad. Nem csak cukorbetegség okozhat ilyet, hanem pl. diabetes insipidus is.

Esetleg addig is próbáld meg, hogy mi történik, ha pár órán keresztül nem iszol vizet. Ha ugyanannyit és hígat pisilsz, akkor valszeg ez a gond.

Szóval a probléma nem ott van, hogy napi 5 liter víztől bajod lesz, hanem hogy miért kívánsz ennyi folyadékot?

2018. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsibocsi elirtam, hiperhidratacio*
2018. okt. 7. 20:36
 4/6 A kérdező kommentje:
egyebkent ma direkt figyeltem es ket 1.5 vizet ittam meg ket kisebb pohar zero kolat.
2018. okt. 7. 20:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja es pl ma nem kellett annyiszer mennem pisilni mint amikor kozel 5litert megiszok! Azt eszrevettem hogy igy kevesebbszer jarok pisilni!
2018. okt. 7. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak néha 5 liter, de általában max 3 liter, akkor sztem nincs gond.
2018. okt. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!