Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Árt a gyógyszernek, ha ki van...

Árt a gyógyszernek, ha ki van véve a buborékfóliából?

Figyelt kérdés
Tehát ha kiveszem és belerakom heti gyógyszeradagoló dobozba, attól nem lesz baja a tablettának?
2018. okt. 13. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több dologtól függhet.

Ha pl. megszívja magát vízzel és összeomlik porcukor állagúra, az sok bosszúságot okozhat. Úgy képzeld el, amikor eléd tesznek egy formára nyomott szőlőcukor pasztillát, illetve ugyanannyi szőlőcukrot, por alakban. Néhány, nedvességre érzékeny gyógyszer így reagál.


Sokszor ilyen gyógyszer (élelmiszer) kupakjába nedvszívó anyagot.

(((Ugyanezért ajánlatos pl. a szabadon tárolt sótartóba néhány szem rizst tenni: nem áll össze a só, ami köztudottan jó vízkötő)))

Van olyan gyógyszer, ami "fényérzékeny, "fénytől elzárva tartandó". Ezek vagy sötétbarna üveget, vagy átlátszatlan buborékfóliát, plasztikdobozt, papírdobozt kapnak.

(Az Algopyrin pl. enyhén besárgulhat, de ugyanúgy "működőképes" marad, teszi a dolgát. Napon, direkt fényben meg semmi gyógyszerfélét nem tárolok.)

De sok gyógyszernél akkor sem okoz bajt a buborékfólia "idő előtti" eltávolítása, ha pl. egy hétig/hónapig is "szabad levegőn"

van, holott a gyártó épp ennek ellenkezőjére int.

Én is előre "kinyomkodom" a tablettáimat, hogy amikor villámgyorsan be kell kapni, nyelni (eplilepsziára), ne akkor kelljen kapkodnom. Van, ami DIREKT ilyen állagú: rágótabletta, hogy víz nélkül is be lehessen venni, akár már 10-20-30 másodpercen belül kifejtse a hatását.


Kényelmi szempontok okán azt a gyógyszeremet is "kibogyózom" a buborékfóliából, aminél "hivatalosan" az ellenkezőjét írják.

De van, amit tényleg nem szabad/nem ajánlatos.

Milyen gyógyszer? Háziorvosod egyébként meg tudja mondani, a konkrét gyógyszer esetén muszáj tényleg betartanod a gyártó ajánlását.

2018. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lamolep konkretan, hangulatstabilizalokent szedem!

2018. okt. 13. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tesó! :)


Én uazt epilepsziára kapom (mint írtam) és bár rágótabletta

-- mint azt olvashatod a csomagolásán is, már némi nyálmennyiségtől is oldódik-- semmi baja nem esik, ha kicsomagolod.

"Normál", átlagos páratartalmú lakásban tárolom, plasztiküvegben, [link]


de szabad levegőn is van az ágy mellett, illetve általában zsebben is hordok egyet-egyet.

Szárazon, ha súrlódik is (zsebben, pl. telefon mellett), nem sokkal "omlósabb", mint a többi, kukoricakeményítőbe formázott bogyó. Nyugodtan kiszedheted a buborékfóliából, akár egy havit is : ha "direkt" folyadékkal nem érintkezik, semmi baja nem lesz.


Talán hasznos: "Most akkor vegyek be mégegy gyógyszert?"


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Üdv. : jó egészséget, tünetmentes szép napokat! :)

2018. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszii:) En epp azert szeretnek adagolodobozt venni, m fogalmam sincs mar megint, h a ma reggeli gyogyszert bevettem-e :( Szerencsere nekem nem akkora gond, m nem vagyok epilepszias, de azert ez megse jo igy. Ki kell hogy adagoljam olyan dobozba, amire ra van irva, h milyen nap van", melyik napi gyogyszer az.
2018. okt. 13. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes : minden téren vigyél ritmust, rendszert az életedbe! Pont magasról tegyél arra, ha valakinek más az elképzelése a te megoldásaidról, mint ami nálad segítséget jelent.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=lamolep&old..

Üdv: szép napokat! :)))


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__6957372..

2018. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!