Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet az epilepszia miatt...

Lehet az epilepszia miatt memória zavarom, illetve beszédzavarom?

Figyelt kérdés

3 éve állapították meg,hogy az vagyok. Szeriintem,viszont olyan 10 éve lehet,mert folyamatosan voltak rohamain,de lerendeztek azzal,hogy pánikbeteg vagyok. Mind1. A lényeg,hogy másfél éve nem volt egy rohamom sem. Lamolep 100mg szedek minden nap. Pár hónapja nagyon sok minden kimegy a fejemből. Mit hova teszek,bevettem-e a gyógyszert, mondjuk elmondtam-e a páromnak amit akartam, vagy éppen megcsináltam-e amit megszerettem volna.

A beszédembe nagyon sokszor összemosok 2 szót ami egymás után következik és nem tudom folytatni a mondatot. Illetve sokszor nem jutnak eszembe a szavak.


Lehet köze a betegséghez? Érdemes orvoshoz menni vele?

Lehet fáradságtól,kimerültségtől is?

22/L


2015. jún. 19. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel el kell menned feltétlenül az orvoshoz! Tisztázni kell, hogy a kimerültségtől, vagy az epilepsziától, esetleg a gyógyszertől van?
2015. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a betegségel jár...Egyébként a tabletta is kiválthatja...Nem álmosodsz el ha beveszed?
2015. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz hogy kiderüljön.ezt nem szabad félvárról venni
2015. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem álmosodok el pont az ellenkezője történik. Pedig reggel veszem be és este tudok aludni.
2015. jún. 20. 11:44
 5/7 szamo77db ***** válasza:
100%
Keresd fel újra azt az orvost, aki az epilepsziádat megállapította és felírta ezt a gyógyszert neked. Mondd el, amit a kérdésben leírtál és kérd a segítségét. Ne halogasd, fontos!
2015. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik kérdőmondatodra "igen" a válaszom.

Lamolep "zavarodottságot" okozhat , de ennyi infóval ne elégedj meg: mindenképpen osszad meg szakorvossal a tapasztalataidat ! Minden mindennel összefügg , a "zavarodottság" is rendkívül tág fogalom.

Jómagam következetesen cserélek betűket írás közben és mindig ugyanott "vétek". Pontosan tudom , mit és melyik szóval akarok kifejezni, de amíg "azt" a szót "keresem"másodpercekre leblokkolok beszéd közben , sokkal "szétszórtabb"és ingerültebb vagyok.

Írd össze , mik a "tapasztalataid" , milyen konkrét dolgok között vélsz összefüggést, mi mindent szeretnél megtudni , mert épp az orvos előtt lehet , nem jut eszedbe éppen az , amit megtudni igen fontosnak gondoltál.

Ezzel az állapottal egyébként együtt kell élned : szokjad , mert ellene tenni nem nagyon tudhatsz.

Ne szégyelld , egy próbát megér:a lakás több pontján noteszt teszel ki ( konyha , asztali szoba , bejárati ajtóhoz olyan, számodra feltűnő helyre, hogy tévedésből se tudd figyelmen kívül hagyni , mielőtt a lakásból kimész..stb) . Egészítsd ki a memóriád a mobilodéval: nálam naptári bejegyzések , dátumok hangjelzésre beállítva...és a telefon "szól" , figyelmeztet az aktuális időben. Magadnak kell a saját "rendszeredet" újraszervezni , mert találhatsz itt "tutihalálbitztos" tippet , ha neked nem válik be.

Gyógyszeradagoló nem megoldás ? ott egyértelműen látszik , hogy "hétfő-kedd", "reggel , este"...stb.

Sok sikert: biztosan megtalálod azokat a megoldásokat , amivel "kicselezheted" sok problémádat.

Nem "Mind1" ! : )

2015. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsóét főleg.
2015. júl. 8. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!