Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor vegyek be mégegy...

Most akkor vegyek be mégegy gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tegnap tovább ott maradtam egy buliba.Jó vlt a társaság,minden....Lamotrigint szedek.De nem volt Nálam!!Így mondhatni az aznapi gyógyszerem kimaradt.kb az aznapi gyógyim masnap vgyis az már mának számit,kb hajnali 1kor vettem be.es akkor a tenyleges mai adagomat is vegyem be kb este 7 korul?? Mert igy igazabol ez valojaban egy nap 2 tabletta,nem?tudom en basztam el,nem igy volt tervezve,csak jokat dumaltunk.

Nem ittam meg semmi.amugy se iszom sose.bar eleg furan neztek ram,de mindegy.



2018. máj. 5. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy gyógyszert utólag nem veszünk be. Folytasd a mai nappal, mint ha mi sem történt volna
2018. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uuuufff.basszus.ezt nem tudtam. 😰😱Pedig bevettem utolag.akkor mindegy mostmar vegyem be igy is,gondolom? Nagyon szepen koszonom a valaszt,es hat ma is tanultam vmi újat 😊!!
2018. máj. 5. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1esnél a jó válasz, és ez a "szabály" egyéb gyógyszerekre is érvényes!

---------------------------------------------------------


Rendetlen és "szétszórt" emberke vagyok, ezért néhány praktikát bevetettem a magam kóros hülyesége ellen, némelyik talán nálad is "beválhat":


----Hasonló (lakáson kívüli) program előtt beállítom a mobilomat és az "szól nekem"!


----Amelyik lakásban gyakrabban előfordulok, (pl, ismerős, vagy anyám lakása), ott TicTac-os dobozban minden bogyómból van 4-5 napra szóló adag: senkit nem zavar, akinek tudni kell, az tud róla és így azonnali a segítség, fejvesztett kapkodás, kétségbeesés nélkül.


----Vannak már (pl. csomagolásként kapott) 2-3 köbcentinyi helyet foglaló stabil dobozkák, kulcstartók. Akármi megteszi, ami zsebben, telefon vagy kulcs mellett mindig velem lehet. Ha csak kutyát sétáltatok, akkor is. Egy pendrive-méretű helyen magamnál hordok 2 napi "vésztartalékot" . A bogyó nem törik el, nem esik ki lyukas zsebből...stb.


----Ha gondolod, vagy az állapotod "súlyossága" indokolja: legyen zsebben a személyi, a lakcím- és a TAJ-kártyáról fénymásolata. Mellette pedig pontos lista arról, hogy MIT , MIKOR és MENNYIT, és pontosan MIRE.

Mi a vércsoportod és kit értesítsenek, ha pl colostokot játszol az utcán..stb.

Esetleges "társbetegségek", arra szedett bogyók szintén feljegyezve.

--------------------------------

Egyébként meg , a továbbiakban a hosszú távon szedendő gyógyszer ismertetőjét jobb egyszer végigolvasni

Nem egy lélekemelő olvasmány, viszont hasznos lehet. Mint pl. a te konkrét esetedben:


>>> Ha elfelejtette bevenni a Lamolepet Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. <<<

Csak vegye be a soron következő adagot a szokásos időben.

Kérje orvosa tanácsát arra vonatkozóan, miként kezdje el a tablettát újra szedni. Fontos, hogy ezt megtegye!

Ne hagyja abba a Lamolep szedését utasítás nélkül Mindaddig szedje a Lamolepet, míg azt orvosa javasolja. Ne hagyja abba a gyógyszer szedését, hacsak orvosa nem tanácsolja.

" Hogyan kell bevenni a Lamolep adagját?

A Lamolep adagját naponta egyszer vagy kétszer vegye be, ahogyan kezelőorvosa tanácsolta. Beveheti étkezés közben vagy attól függetlenül is. Mindig vegye be a teljes adagot, amelyet az orvos előírt. Soha ne csak a tabletta egy részét vegye be.

Ha az előírtnál több Lamolepet vett be, azonnal értesítse kezelőorvosát, vagy lépjen kapcsolatba a legközelebbi kórház sürgősségi osztályával....stb.


[link]


Szóval : nem kell görcsölni, elég komolyan venni! De nagyon-nagyon komolyan!

Jó egészséget, vigyázz magadra! Ha vannak körülötted, akik vigyáznak rád, akkor is!

2018. máj. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!