Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás - merre érdemes...

Hajhullás - merre érdemes indulni vele?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal pajzsmirigyrákkal kezeltek, úgy tűnik, hogy kigyógyultam belőle, azóta Euthyrox gyógyszerrel történik a pajzsmirigyhormonok pótlása. Nagyjából 2 hónappal ezelőtt be is állt a szintem, viszont előtte, és azóta is hullik a hajam. Két foltban már gyakorlatilag nincs is, vagy csak nagyon ritkán. Az endokrinológus (a jó TSH eredmények alapján) kizárta, hogy a korábbi betegséggel legyen összeköttetésben, a háziorvos pedig (a hibátlan nagy labor eredménye miatt) tanácstalan. Milyen irányba kellene indulnom? Milyen orvos foglalkozhat ezzel?

2018. okt. 22. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Patikákban sokszor van ingyenes fejbőr vizsgálat,esetleg azt megpróbálhatnád. Vagy egy rossz fog is okozhat hajhullást,ezért fogászatra is elmennék a helyedben,valamint nőgyógyászhoz is érdemes lenne bejelentkezned. Ne add fel,gyógyulj még! Minden jót kívánok!

20/L

2018. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Rendben, köszönöm, bejelentkezek először a fogászatra, hátha csak annyi lenne a probléma. Bár ha valamilyen gyulladásom lenne, úgy tudom, hogy az a vérképből megállapítható lett volna, bár ebben sem vagyok biztos. Az orvosok meg szokás szerint semmit sem mondanak :/


Azt mondják, lehet genetikai, mer sok embernek kezd el huszonévesen hullani a haja...

2018. okt. 22. 11:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét! Egy próbát megér. Valami koffeines sampon amúgy nem használ? Próbáltad már? Drogériákban is lehet kapni,állítólag elég jók. Mindenképp megkell találni először az okát,utána pedig kezelni.
2018. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, de sajnos a hajhullásom fokozódik, így összességében továbbra is csak romlik a helyzet. Bízom benne, hogy a fogorvos talál valamit, hátha csak ennyi lesz a gond...
2018. okt. 22. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszel be elég fehérjét? Eleget eszel? Kaptál kemót? Családodban mennyire gyakori a hajhullás?
2018. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jòdizotòpos kezelésem volt, kemo nem. A szűk csalàdban senki nem hajhullòs, a 60 körüli szülők sem. A nagyszülőket nem ismertem.


Az étkezésemre figyelek, a vas szintem rendben, fehérjével sem hiszem, h gond lenne.

2018. okt. 22. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy biztos, patikai hajvizsgálatra teljesen felesleges elmenni. Mindenkinek ugyanazt a terméket akarják eladni. Nagy hókusz-pókusz, hogy látod a képernyőn a hajszálaidat kinagyítva....

Sajnos a fogászati gyulladást csak ritkán lehet vérképből megállapítani. Ha nő vagy -nem írtad :) nőgyógyászati és a vele kapcsolatos hormonszintek vizsgálata sem ártana. Forcapil kapszula és Varga hullás elleni hajcsepp az általános hajhulláson szokott segíteni.

2018. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!