Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum, alkohol?

Antibiotikum, alkohol?

Figyelt kérdés
Ma felírt nekem a doki antibiotikumot egy kisebb fertőzésre, holnap este viszont mennék buliba. Megkérdeztem még a gyógyszerészt is, mivel a betegtájékoztatóban erre nem tértek ki, hogy mennyire tiltott a szedése alatt, de ő is azt mondta, hogy nem igazán lesz semmi csak tartsak mértéket. Egyebként se szoktam sokat inni szerintetek 1-2 pohár belefér?:s Jó ez most hülyén néz ki, hogy nem rég kérdeztem meg valakit, aki valószínűleg jobban tudja, csak van bennem egy félsz.

2018. okt. 26. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy belefér. Azért van a betegtájékoztató, hogy abban minden veszélyt leírjanak. Ha nem írnak erről semmit, akkor nincs veszély. Alapvetően a nyugtatók, agyi folyamatokat befolyásoló szerek inkompatibilisek az alkohollal, nem a baktériumok szaporodását gátlók.
2018. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

"Ma felírt nekem a doki antibiotikumot egy kisebb fertőzésre,"


Antibiotikumot szedni egy kisebb fertőzésre dőreség, kérdező. Az orvosi protokoll előírja, de ettől még neked nem kéne beszedned, ha nem akarsz kibabrálni (többek között) az emésztéseddel.

2018. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi első!

Második, a vesémről volt szó és inkább beszedem, minthogy baj legyen:/ Szedek mellé probiotikumot mindenféleképpen.

2018. okt. 28. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!