Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ülő eszközt vegyek...

Milyen ülő eszközt vegyek íróasztalhoz?

Figyelt kérdés

Ülő munkát végzek otthon, és érzem, hogy már rossz a gerincem/hátam. Az oké, hogy a gyógytornász elküldött tornázni meg úszni, de szeretném a székemet is egészségesre cserélni.

Vegyek labdát? Ha igen milyet? Vagy mi a véleményetek az ikea nilserik ülőtámaszáról?

Székre nem tudok most többszázezret költeni, de ha 50-100 között tudtok olyat, ami jó a hátnak, akkor azt is várom.



2018. okt. 31. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Szia, nézd meg ezeket:

[link]

Amúgy meg egy jó csontkovács is sokat segíthet. Én félévente 2x megyek és nem fáj sehol. A gyógytorna az csak simogatás..legalábbis nekem.

2018. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

18 ezerért vettem egy széket. Tökéletes. Lehet rajta mindent állítani. Kipróbáltam az áruházban kb. 20-at. Mindegyikbe beleültem. Aztán ezt éreztem kényelmesnek. Nem kell 100 ezres meg valami speciális szék.

Csak a labda nem jó. Nem jó, ha egész nap azon ülsz. Arra jó, hogy egy ideig azt használd. Ugyanúgy az ülőpárnák is. Csak egy ideig használhatók. Különben túl megterhelő.


Ja, és a legfontosabb, meg kell tanulni helyesen ülni. A legszuperebb széken is lehet rosszul, pl. lecsúszva, görnyedten ülni. De ebben, meg majd a szék beállításában is, tud segíteni a gyógytornász. Sőt, ismerek olyan gyógytornászt, aki elmegy a pácienseivel széket is venni.

2018. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én labdát vettem, de szerintem én azon is képes vagyok hülyén ülni. :) Meg sok helyet is foglal... Azért időnként használom, csak aztán mégis újra és újra visszaszokok valami székre... Most megint labdázni fogok, mert én is érzem, hogy nem jó a derekamnak a sok ülés. Ha lenne, inkább a térdeplőszéket próbálnám ki, nem ezt a nilseriket. Ez nekem túl instabilnak tűnik. Így ránézésre olyan, mint ami ki akarna mászni a fenekem alól. :) Térdeplőszéket használ az egyik hátfájós kolléganőm már évek óta. És akkor biztos jó.
2018. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A térdeplőszék nekem bevált, egyik kolléganőm nem tudja használni, mert "kivan" a térde.

Mindenképp próbáld ki, pl állítható-e olyan magasra, amilyen neked kell, illetve esetleg váltogasd munka közben az ülőalkalmatosságokat.

2018. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Van ilyen nagy labda direkt ilyenre, irodákban is több helyen láttam.
2020. okt. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!