Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ilyen szagos a talpam?

Mitől ilyen szagos a talpam?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy vagy két hónapja kezdődött, előtte egyszer sem fordult elő hasonló. Mások szerencsére még nem mondták, de engem nagyon zavar.


Annyi biztos, hogy nem gombás és nincs rajta semmi kívülről látható elváltozás, izzadós típus se vagyok.


Ha cipőt veszek fel, akkor nem jelentkezik, a lábam se büdös, a cipőn se érződik semmi. Viszont, ha csak az otthoni papucsomban vagyok mezítláb, akkor valami rémes. Pedig minden este jó alaposan, szappanosan lemosom, letörlöm fürdéskor magát a papucsot is mosószeres szivaccsal. Kiszálláskor szárazra törlöm a talpam, így azt se lehet mondani, hogy amiatt van, hogy vizes lábbal húzom vissza a papucsot.


Most legutóbb fürdés után engedtem külön vizet, lemostam a lábam újra, a papucsot szintén, erre száradás után megint ugyanaz van.


Mitől van ez/mivel szüntethetném meg :s


17/L



2018. nov. 8. 23:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

* Az utolsó mondatom végéről lemaradt a kérdőjel, elnézést.


Valamint, ez azért fura nekem, mert nyáron, a nagy melegben egyáltalán nem volt szaga. Úgyhogy, ha az izzadástól lett volna, akkor nyáron nem kellett volna fokozottabban jelentkeznie?

2018. nov. 8. 23:07
 2/17 anonim ***** válasza:
Máskor nem érzed szagosnak? Pl. ha műszálas vagy melegebb zoknit veszel fel? Egyébként serdülés jele lehet, ha jobban vagy büdösebben izzadsz.
2018. nov. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Baktériumok szaporodtak el a lábadon. Ezt kell kiirtani.
2018. nov. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2: Nem, máskor nem. Pont ezért is csodálkozok rajta, hogy miért épp most van ez. Volt, hogy nyáron is zárt cipőt hordtam, nem volt semmi szag, még csak nem is izzadt. Nyáron mezítláb se volt semmi probléma vele, akármilyen agyonbolyhozott, műszálas zoknit vagy nejlon harisnyát húztam fel, szintén nem volt soha probléma.


#3: És az mivel lehetne kivitelezhető? (Meg, hogyhogy nem látszik kívülről? )

2018. nov. 9. 00:00
 5/17 A kérdező kommentje:
Fejlemény, hogy most éjszaka szinte már fájóan égett. Ilyen eddig nem volt.
2018. nov. 9. 16:41
 6/17 anonim ***** válasza:
Mikor milyen zoknikat, harisnyákat szoktál jordánia? Titok, boka, vagy hosszú zokni? Mikor milyet? És valamikor szoktál zárt cipőt, esetleg topánkát, vagy Slip-On cipőt mezítláb hordani? Ha igen, mikor melyiket és hogy?
2018. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezért nem mászkálunk zokni nélkül. Papucsban sem. Frankó kis műanyag sz.rok, tuti, hogy nem jó a bőrnek.
2018. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Fiatal és tinédzserkorban ez normális, de ha nagyon zavar akkor, próbálj bambusz zoknit hordani, ugyanolyan jó mint a pamut zokni, és szintetikus cipők és papucsok nem igazán szellőznek.. 25/F
2018. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Cipőt sosem húzok fel zokni nélkül, sima, pamut hosszú zoknit hordok.


Ez pont nagyon drága papucs volt, azért nem értem :/ Ráadásul az úgynevezett "tanga papucshoz" nem lehet zoknit húzni még akkor se, ha nem lenne a lakásban hozzá meleg.

2018. nov. 10. 01:58
 10/17 anonim válasza:
Akkor a papucs van a probléma, műanyag papucs, akármilyen drága az okozza..
2018. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!