Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek lázas?

Hogyan legyek lázas?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jól, köhögök, fáj a torkom és néha a hátam is. Be is vagyok rekedve. A szüleim viszont nem engedik, hogy otthon maradjak, mivel nem vagyok lázas, tehát szerintük el kell mennem az iskolába. Péntek óta ez van.

Hétfőn viszont nem szeretnék menni így iskolába. Ott amúgy is tök hideg van, csak rosszabb lenne.


2018. nov. 10. 18:58
 1/3 anonim válasza:
Mittudomén... Dugd a hőmérőt egy pohár meleg vízbe, fejeld meg a radiátort, aztán mutasd meg anyádnak, hogy meleg a homlokod meg nézze a hőmérőt.
2018. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Norton Oomen ***** válasza:

Javaslom a serkentőszerek, illetve a tesztoszteronfokozók együttes használatát. Ezek a termékek megemelik a testhőmérsékletet és fokozzák a zsírégető hatást. A testsúlycsökkenés tünete szintén bizonyíthatja a betegség tényét (pláne lázzal párosulva).

De a kémiai hatások tekintetében a szervezet számára humánusabb 40 perc intenzív ugrálókötél használat, amely által 3-4 fokkal emelkedhet a testhőmérséklet!

2018. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sehogy ne legyél lázas.


Hétfőig még sokat javulhat az állapotod - különösen, ha teszel is érte. Orrcsepp, köhögéscsillapító vagy köptető (a köhögés típusától függően), gőzölés naponta 3x10 perc kamillával vagy 10%-os tengeri sós vízzel. És ágynyugalom.


Ha viszont nem leszel elég jól, akkor ne suliba menj, hanem orvoshoz. Majd ő megmondja, mit tegyél még, ill. meddig maradj otthon, és lehet, hogy gyógyszert is ír.


A szüleidnek meg üzennék, ha lehetne, de azt nem tennék zsebre...

Ha erőltetnék esetleg hétfőn az iskolát, akkor első utad az iskolaorvoshoz vezessen, vagy a védőnőhöz, nem tudom, melyik van nálatok. Ha egyik se, akkor az osztályfőnöködhöz, majd ő hazaküld.

(Pedagógus vagyok, én ezt tenném. Tapasztalatból tudom, hogy ha az idióta szülő elzavarja a beteg gyereket iskolába, előbb-utóbb úgyis olyan rosszul lesz szerencsétlen, hogy haza kell küldeni. Vannak, akik begyógyszerezik a gyereket reggel - aztán amikor elmúlik a hatása, és lázas lesz vagy nagyon fáj a feje/torka, akkor megint ugyanott vagyunk, hazaküldjük, vagy hívjuk a szülőt, hogy jöjjön érte azonnal. Egyébként meg ha fertőző, akkor a többiek miatt is jobb otthon maradni.)

2018. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!