Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, miben szenvedek?

Segítség, miben szenvedek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nem hinném, hogy nekem való viszont nincs más választás. Mindig attól félek, hogy beégek valahol, vagy ciki helyzetbe kerülök, nagyon kerülöm az olyan helyzeteket, emiatt sokat hiányzok. Viszont az a "valami" néha rám jön és nagyon rossz. Pl. buszon voltam, és egy megállónál sokan felszálltak, én meg kicsit kétségbe estem, nem tudtam nyugton maradni de persze lepleznem kellett, pánikrohamszerű volt, próbáltam elterelni a gondolataimat. Nem szeretem a tömeget, néha azt hiszem engem néznek vagy rajtam nevetnek. Az egyetemen is sajnos előfordult hogy jött ez a rossz érzés, és vagy fél óráig tartott, máshogy kezdtem levegőt venni, általában nagyokat, nagyon nagy félelemérzet jön rám, rosszabb esetben zsibbadok és hányingerem lesz, még rosszabban pedig a látásom is kezdem elveszteni. Ez történt 1x amikor a zsúfolt buszon voltam, kezdtem nem látni, lehet majdnem elájultam és pont le tudtam szállni.

Mit lehet ez ellen tenni? És még akkor a vizsgákat se írtam meg. Ha az egyetemen jön rám a frász akkor soha nem megyek oda többet.

Mi segíthet? 20/f



2018. nov. 23. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Pánikrohamnak hangzik.

Ez ellen úgy tehetsz, ha szakemberhez fordulsz. Hidd el, az a legjobb. Akár valamilyen fóbiád (pl tömegiszony) váltja ki, akár általános szorongásban élsz, a pszichológus tud segíteni benne. Ne szenvedj feleslegesen.

2018. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezd a kezelésed a háziorvosnál. Tud tanácsot adni, és némi gyógyszert írni. Neked már az is megnyugtató lesz, hogy elkezdtél valamit tenni magadért.
2018. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De még oda is félek elmenni, hogy mit fog szólni mit mondjak, jól mondom-e. Egyszer elmentem mert beteg voltam, megmérte a vérnyomásom és 190/valamennyi volt és EKG-ra akart küldeni. Milyen gyógyszer kell erre? Vény nélküli esetleg? Gyomorgörccsel megyek mindenhová.
2018. nov. 23. 16:19
 4/4 anonim válasza:
Kezdetnek sanax de attól inkább csak zombi leszel a legjobb megoldás hogy ha szakemberhez fordulsz és vele megfejted miért szorongsz ennyire
2018. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!