Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti ha 5-10 perccel korábban...

Ti ha 5-10 perccel korábban ébredtek fel magatoktól mint az ébresztő szólna, ágyban maradtok míg nem jön el a hivatalos ideje? Ilyen kis időnél számít valamit hogy pár percig pihenhettek?

Figyelt kérdés
tehát ha már kevés az idő hogy visszaaludj, de hamarabb van attól mint ahogy terveztél volna kelni. valami gyakorlati haszna van hogy valaki 12 perccel többet vagy kevesebbet alszik? én úgy tapasztalom hogy utána azzal a pár pillanttal később még nyüglődősebb felkelni utána. bár én szundi módot sem használok soha
2018. nov. 28. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem sajna KELL a szundi, irigylem azokat, akik felébredéskor képesek fel is kelni, ez nálam teljesen hiányzik. Ha nem lenne ébresztő, nem lenne szabadna visszaaludnom, mert akkor órák telnek el, de egy pár perces szundításból ki tud húzni az ébresztő (hacsak nem vagyok kialvatlan. szinte bármilyen ébresztőt átalszom, ha aludnom kell még).

Szerintem kb. mindegy az a pár perc, illetve pihentető az úgy is, ha kényelmesebben, lassabban tudod meginni a reggeli teád vagy valami :)

2018. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is igy volt amikor kellett az ebreszto, felkeltem 5-10-15 perccel korabban, de en ilyenkor probaltam felkeszulni a napra az agyban, es hogy mit fogok csinalni nyujtoztam jo nagyokat aztan kipattantam :) amikor olyan idoszakom volt akkor viszont csak el akartam aludni de mar hiaba :)
2018. nov. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít. Nyilván kipihentebbek nem leszünk tőle, viszont az érzés fontos, hogy nem az idő mondja meg, hogy mit csináljak, hanem én. Amúgy sem tartom normális dolognak kipattanni az ágyból kapásból. Ahogy az elalvásnál, itt is kell egy átmenet.

Továbbá, ha 10 perccel korábban kelek, 10 perccel korábban is készülök el, aztán leshetek ugyanennyit, mire eljön az indulás ideje. Akkor már inkább az ágyban vízszintesen töltöm el előtte, semmint unatkozva ücsörögjek utána.

2018. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 4:35-kor kelek és néha van mikor 4-5 perccel hamarabb felkelek magamtól és utána vagy sikerül visszaaludni arra a párpercre vagy nem :D
2018. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!