Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem bírok reggel felkelni?

Miért nem bírok reggel felkelni?

Figyelt kérdés

Szinte minden reggel azzal küzdök hogy nem kelek fel az 5. ébresztőre se és egész nap nagyon fáradt vagyok sose érzem magam kipihentnek

Ébresztők: 6:30 6:33 6:35 6:40 6:45

Lefekvési idő 23:00 - 00:00

de hiába fekszek le korábban az se nagyon segít

Valaknek valami ötlete?



2017. febr. 22. 08:15
 1/9 A kérdező kommentje:
ez lemaradt: 17/f
2017. febr. 22. 08:16
 2/9 anonim válasza:
50%
Ismerős érzés. Lefekszem 8kor és 7kor sem bírok felkelni. 20/L
2017. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem vagy kipihent összeségében,azért !
2017. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
75%

Suli miatt kelsz? Akkor gondolom nem nagyon szeretsz iskolába járni... :)

Probálj felkelni valami olyasmiért amit szeretsz. Én 03:00-kor kelek, és 22:00-kor fekszem. Hajnalba dolgozok, utánna suli, majd esti suli, onnan 7kor érek, itthon tanulok, stb és 10 körül fekszek le.

A lényeg hogy legyen okod reggel felkelni, legyen motivációd és nem lesz gond a reggeli felkelés :)

18F

2017. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván azért mert a még fejlődő testednek legalább 8 óra alvás kéne. 10-f11 felé le kéne feküdnöd. Ezt próbáld ki kb 2 héten keresztül.
2017. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Talán a túl sok szundi, és a rövid alvásidő. Próbálj meg úgy lefeküdni, hogy 8-8,5 órát aludj minden nap, és ne nyomd le annyiszor a szundit. Állítsd be az ébresztőt eleve 6:40-re, és szálj ki az ágyból már az első csörgésre. A legjobb, ha olyan tàvolságba teszed az ébresztőt, hogy mindenképpen ki kelljen szállni a kikapcsolásához.

Először furcsa lesz, hogy nincs szundi, hanem rögtön kelni kell, de hosszabb távon segít, hogy fittebben ébredj. Minél tovább lustálkodsz, annál rosszabb. És aludj eleget!

2017. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni. A biológiai órád szerint még túl korai ez az időpont, azért nem tudod megszokni sem.


Velem is ugyanez van. Hiába fekszem le már 10-kor, egyszerűen hulla vagyok reggel 6-kor amikor kelni kell, kínszenvedés, és egész délelőtt álmos vagyok. Viszont megfigyeltem, hogy amikor pl elmarad az első 2 órám és ráérek csak 8-kor kelni, akkor sokkal könnyebben megy. Olyankor felkeléstől számítva 15 percen belül útra kész vagyok, míg máskor ez olyan 40 perc szokott lenni, mert tök kába vagyok.


De ami érdekes, hogy a "nem koránkelős" napokon sokkal később fekszem le, van hogy hajnali 2-3ig fenn vagyok, mégis sokkal könnyebben és kipihentebben kelek, noha kevesebbet alszom. Úgy tűnik, a belső órám szerint ez a helyes időpont a felkelésre.


Ha nálad is így van, sajnos nem tudsz mit tenni ellene :(

2017. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Ne használd a szundi funkciót. Attól napról napra rosszabb lesz. Szigorúan. Amikor föl kell kelni, akkor föl kell kelni. Nem opcionális. Vegyél klasszikus órát, amin nincs szundi funkció. Tudod, analógot :-)

2. Hétvégén ugyanakkor kelj, mint hét közben. Ugyanakkor feküdj, ugyanakkor kelj, és hozzászokik a szervezeted. Gondolom, hétvégén 8, de talán inkább 10 előtt nem kelsz föl.

3. Igyál sokat, rögtön felkelés után igyál meg egy pohár vizet vagy gyümölcslevet.

2017. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Talán már késő a válasz.


De ez komoly egészségügyi gond is lehet.

Lehet baj van a hormonháztartásoddal / hormonszinteddel.

Ez a sok stressz miatt is lehet.

Mellékvese problémákra is utalhat.


Ne cigizz, ne kávézz, ne igyál energiaitalt, próbálj sportolni, tudatosan és egészségesen élni.


Nem szeretném túldramatizálni / felfújni a dolgot, de keress utána, keress segítséget az interneten, de ha nem javul a helyzet beszélj orvossal!


Bocsi a helyesírásért. Remélem tudtam segíteni. ;)

2020. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!