Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így mennyire van esély "pharma...

Így mennyire van esély "pharmatex-babára"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisbabám van akit szoptatok, és egyébként sem ajánlja nekem sem a házi orvosom sem a védőnőm a tablettát. A párom nem bírja az óvszert, ezért ajánlotta a védőnőm a pharmatexet. Utána néztem, és azt olvastam hogy még a megszakítás is jobb a pharmatextől, így úgy gondoltuk a kettőt együtt alkalmaznánk. (Valamint úgy tudom, hogy aki legalább 4 óránként szoptat nehezebben esik teherbe. Nálunk mindig be van tartva a 4 óra!)

2018. dec. 2. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
+ a megszakítás nem védekezés
2018. dec. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
minek kérsz segítséget, ha úgyis törölteted a válaszokat? :)))
2018. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet pontosan kiszámolni.

Hiába "nehezebben esik teherbe" valaki szoptatás alatt, nem tudni, mennyivel nehezebben (ennek különben sincs mértékegysége tudomásom szerint). Az meg senkin nem segít, ha nem első vagy második alkalommal esik teherbe, hanem csak harmadikra. Egy ismerős párnál úgy lett a második baba (túl korán), hogy "úgy tudták", hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni.


A Pharmatexet nem ismerem, csak olvastam róla, és a leírások szerint elég gyakori a teherbe esés.


A megszakítást nem szokták javasolni, mert nem elég biztonságos - ehhez képest mondjuk én 10 éven át csak ezt alkalmaztam, abszolút nem volt gond. De garancia sincs.


Vannak még különböző módszerek, pl. az a mikroszkópos nyálmintás, nem jut eszembe a neve, az a leírások alapján elég biztonságosnak tűnik.


Egyébként mit jelent az, hogy "nem bírja az óvszert"? Allergiás az anyagára, vagy mi? Mert ha úgy érted, hogy "nem szereti", akkor az a "ki nem xarja le" kategória.

2018. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!