Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért piros és száraz az...

Pityupocse kérdése:

Miért piros és száraz az arcbőröm, kb 4 ponton, és CSAK ott?

Figyelt kérdés

27/F

Az arcbőröm bal oldalán, 4 teljesen különböző ponton kb ujjnyi nagyságú foltban piros és hámlik a bőr. Mindig ugyan ott, és van hogy pár napig ok, utána előjön bármivel kenem illetve spéci krémjeim nincsenek csak sima arckrém. Én amúgy CSAK a jobb oldalon illetve háton alszom, a bal oldalon nem is tudom mikor aludtam utóljára, tehát nem lehet a párnáról elkapott fertőzés. Sokat járok erdőbe, de már 4-5 éve, ez meg max 1.5 óta tart. A fejbőröm is brutálisan gyorsan kiszárad, néha pár órával hajmosás után már hull belőle a korpa, itt viszont már minden féle sampont próbáltam, és egyik sem segített.

Nem szoktam tükörben szépítkezni, ezért ritkán figyelek rá, de akkor nagyon idegesít. Eddig nem foglalkoztam a bőrápolással meg krémekkel, de most jó lenne valami tipp mit tegyek, mert egyre elkeserítőbb hogy nem javul.



2018. dec. 13. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló problémám van egy jó pár éve, az a neve, hogy seborrhea.


Menj el bőrgyógyászhoz, meg fogja tudni mondani, hogy ez e a problémád.


Ami nekem arcra bevált: protopic kenőcs

Ami hajmosásra: bioderma nodé ds+ / vichy micro peel sampon


Ha durvább a szitu, van fejre csepegtetős cucc is ill. gyógyszer is.

2018. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi,

És ez gyógyítható? EL fog múlni, vagy örökké kenegetnem kell az arcom fürdés után?

még nem gugliztam rá erre a betegségre, kicsit félek tőle mit találok.

2018. dec. 14. 21:31
 3/4 A kérdező kommentje:

Pff, ez hihetetlen, nem véletlenül halogattam majd fél évet hogy utána nézzek ennek :((


Ez a betegség - a szó szoros értelmében - nem minősül súlyosnak, viszont a tünetei rendkívül kellemetlenek, ráadásul orvosilag gyógyíthatatlan.

2018. dec. 14. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem gyógyítható, de viszonylag tünetmentessé tehető. Én heti 1x 2x használom a protopicot. Napsütés is jót tesz neki.

Eleinte nagyon stresszeltem miatta, mostmár nem is gondolok rá, csak kezelem, mikor kell.

2018. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!