Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A babzsákfotel egészséges?

A babzsákfotel egészséges?

Figyelt kérdés
Az interneten nagyon különböző véleményeket olvastammint például, hogy a vázizmaid elernyednek benne, és ez egészségtelen. De azt is olvastam, hogy teljesen megtartja a gerinced, és leveszi a terhet ezért ajánlják hátfájósoknak.

2018. dec. 20. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi tartja a gerincet benne lordotikus formában? Semmi. Maximum szépen bele lehet görnyedni, mint a kagyló ülésekbe. Ha valakinek ízületi instabilitás miatt fáj a háta, akkor a görnyedéskor ez csökkenni fog, mert az ízületi felszínek eltávolodnak egymástól, csökken az irritáció. Viszont ez a melegágya a porckorongsérv kialakulásának, csak idő kérdése.

Részletesebben olvashatsz ezekről a porckorong.hu-n. Én már sajnos csak a problémáim kialakulása után találtam rá ezekre az információkra.

2018. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ha olyat veszel, amiben nem görnyedsz, hanem kb 150fokosan fekszel? Nekem igazából tv nézéshez kéne estére, mert ágyból nagyon rosszul fekszem, de ha egészségtelen akkor inkább hanyagolom, mett nekem is van már egy gerinc sérvem.
2018. dec. 23. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!