Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lányok, Fiúk! Csak én érzem...

Lányok, Fiúk! Csak én érzem soknak, vagy tényleg rengeteget kell dolgozni és a felnőtt embernek nincs ideje élni?

Figyelt kérdés

Azt mondják az embernek arra van ideje amire akarja hogy legyen.

Hát ez nálam alapból megbukik, ott hogy hiába akarnék sok mindent, attól még 24 órából áll egy nap, amiből még (életem elpazarlásának tartom, de muszáj) aludni is kell.

Felküzdöttem magam oda, hogy fűtött irodában dolgozom öltönyben, tehát nem kell azért a munkahelyemen szenvednem.

De kilenc óra aktív munka után hazamegyek és foglalkozom a kiskutyámmal, hiszen szeretem, de alig marad időm bármit csinálni. Ha hajtom a pénzt, akkor van, ha inkább sportolok, akkor sok pénzem nincs és így tovább. Normális párkapcsolatra sem nagyon van időm, az előző párom is panaszkodott, hogy keveset foglalkozom vele.

A milliomos vállalkozókon kívül, (akik azért kisebbségben vannak) van valakinek ideje, hogy mindent csináljon amit szeretne?

Nektek van? Mi a kulcsa?


(Amúgy nem vagyok elkenődve, csak érdekel, másnak sikerül-e ez a dolog, és hogyan csinálhatnám okosabban) :)



2018. dec. 21. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Aki fel akar törni és sok pénzt keresni, passzív jövedelemre szert tenni, annak ez a sorsa, semmire nem lesz ideje. Ha a célt eléri, akkor lesz nyugalma.
2018. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Mindenkinek 24 órából áll a nap. Aki dolgozik 8-9-et, a "kötelező" 7-8 óra alvással együtt már 15-17 el is telik belőle. A maradék 7-9-ről lehet eldönteni, hogy mi a fontosabb az egyén számára. (Persze kivétel a hétvége meg a szabadság ideje; ill. minden nap elmegy valamennyi idő a tisztálkodásra, étkezésre, házi munkára, esetleges utazásra is.)

Szóval a hivatkozott mondás (mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen) úgy értendő, hogy a lehetőségeken belül. Pl. eldönthetem, hogy hétfőn az x óra tényleges szabadidőmben olvasok és zenét hallgatok, vagy a haverokkal lógok, kedden koncertre megyek vagy befejezem végre az ezer éve félbehagyott könyvet, ilyesmik.

Illetve van egy másik olvasata is a mondásnak, mert kifogások kezelésére is szokták használni - mert ha valakinek valami tényleg fontos lenne, akkor szakítana rá időt a kifogások helyett.

Szóval nincs "kulcs", max. annyi ráhatásunk van, hogy valahogy megoldjuk, hogy több szabadidőnk legyen, pl. csak 6 órában dolgozunk, vagy olyan kötetlen munkaidősben, amivel kevesebb idő alatt is meg lehet keresni a szükséges összeget.

2018. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

"Felküzdöttem magam oda, hogy fűtött irodában dolgozom öltönyben, tehát nem kell azért a munkahelyemen szenvednem."

A mai kor rákfenéje. Mindenhez távirányítót használunk, aztán nem győzzük tekerni a szobabiciklit, hogy a felkínálkozó kilókkal megküzdjünk. Fűtött irodában dolgozunk, aztán a kevéske szabadidőnket sportra fordítjuk, hogy ne patkoljunk el negyvenévesen.

2018. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csinálj egy vállalkozást, foglalkozz olyasmivel, amiben nem érzed rabszolgának magad.
2019. jan. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!