Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés esetén otthoni...

Székrekedés esetén otthoni beöntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves lány vagyok. Elég kellemetlen lesz amiről most írok. Ez a negyedik napja, hogy nincs székletem, fáj is a hasam és inger is van, csak valahogy nem sikerül. Az otthoni praktikák közül próbáltam a meleg vizet, tejet, ilyeneket, de egyik sem segített.

A beöntésről olvastam, csak félek hogy az a folyadék sem jönne ki. Érdemes lenne inkább orvoshoz mennem, vagy kupot vennem, semmint ezt a módszert alkalmaznom?



2018. dec. 22. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen fölösleges beöntést adnod magadnak. Egyrészt nem tudod hogyan kell, így többet ártasz vele, másrészt egy 4 napos székrekedésre tejesen fölösleges.

Vegyél gyógyszertárban Lecicarbon nevű kúpot vagy ha nincs akkor Glicerin kúpot, tartsd bent vagy 15 percig, aztán probléma volt-nincs.

2018. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kúp, aszalt szilva, hashajtó, lenmag, sok folyadék. Nem tudsz beöntést adni magadnak.
2018. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a beöntést, mert te magadnak nem fogod tudni megcsinálni normálisan, és csak többet ártasz mint használsz. Ricinus olaj a legjobb. Kettő evőkanállal be a szádba, utána igyál rá langyos vizet és gondoskodj arról hogy 10-20 perc elteltével legyen szabad a wc, és ott leszel jó 20-30 percet legalább, de olyan jól kipucol hogy utána tejesen megfogsz könnyebbülni. Stadalax hashajtó is jó erre, de sajnos hamar megfogja szokni a szervezet, azt csak akkor használd ha már tényleg nem segít semmi, viszont ha azt beveszed akkor kell egy bő 8-10 óra mire kifejti hatását, tehát úgy számolj hogy addig wc közeli helyen legyél, mert ha elkap hirtelen az inger, nem fogod tudni visszatartani.
2018. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Gliceryn kúp!!


+ Tisasen a nagyobbikból vegyél be kettőt + igyál rá 2 l tejet, és ha az se hat, akkor semmi.


csak tudod ez egy idő után veszélyes játék, sőt az utolsó pillanatban vagy, mert olyan bélcsavarodást tud okozni, mint a huzat, és akkor meg kifejezetten nem szabad semmiféle hashajtó dolgot bevenni, mert az már sehogy se fog kijönni, de lesz egy szép bélelzáródásod aztán meg rohammentő és műtét.


szal nem játék ez ... nagyon nem. legközelebb korábban cselekedj, tartalékolj otthon 1 doboz Tisasent.

2018. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a meleg tejeskávé mindig segít.
2018. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem semmi nem segít, lehet tényleg bélelzáródás van a dologban. Mennyi idő után lenne érdemes orvoshoz menni?
2018. dec. 22. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni keserűsót.Azt vízben fel kell oldani és meginni.Elég rossz íze van,de garantáltan megfosat.Ha ez sem segít akkor valóban menj orvoshoz.
2018. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szél jön, akkor nincs bélelzáródásod. Ha teljesen fel vagy puffadva, de levegő sem jön, akkor inkább ne szájon át szedhető szereket próbálj, hanem kúpot. És ha az sem segít, akkor holnap ügyelet.
2018. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 moozygoo ***** válasza:
68%
Miért nem próbálsz ki egy hashajtót, pl.: Guttalax, az folyékony, kanálba csepegtetsz amennyi kell és csak megiszod. Vannak még tablettás hashajtók is, de nekem anno a guttalax nagyon bevált.
2018. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia,

veszel ápolási boltban 400-600 mililiteres gumi körtefecskendőt, és valami fertőtlenitőt. A fertőtlenitővel átöblited, majd kimosod a gumiballont, fejjel lefele kicsöpögteted.Tiszta zománcozott edánybe kb 1 l vizet forralsz. majd belelógatsz 6-8 filteres kamillateát. Testhőmérsékletüre hűtöd. Ágyra törölközőt teritesz, melléteszed a fazekat, labdát. Anusodat bekrémezed.A labdát pumpálgatva kinyomod a levegőt, majd felszivod a teát. Oldalfekve felvezeted, és lassan bepumpálod.Tartsd magadban, amig lehet.Mikor már nem birod

kiereszted awc-n. Ezt csináld meg 2-3x, és megkönnyebbülsz.Gyerekkoromban nővér nagynénimtől tanultam. A bennmarasdt folyadék felszivódik, mert kiszáradt állapotban vagy. Meg tudsz keresni emailben.

2018. dec. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!