Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas hemoglobin szint. Mit...

Magas hemoglobin szint. Mit jelent?

Figyelt kérdés
A minap voltam véradáson, és azt állapították meg, hogy magas a hemoglobin szintem. 178 volt. Mivel dohányzom ezért megengedték hogy adjak vért, de azt mondták hogy 180-nál már nem szokták engedni. Annyi a probléma hogy előtte kb másfél napig nem cigarettáztam. A véradás előtt kb 1 órával viszont rágyújtottam egy szálra. Szerintetek van ok aggodalomra? 24/F

2018. dec. 27. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nagyon magas, a nőket ilyen értéknél már nem is engedik vért adni.

Azzal tudsz magadon segíteni, ha nagyon sok folyadékot iszol és rendszeresen eljársz véradásra. Egyébként készülj fel rá, hogy fokozott trombózis hajlamod van. Ha másért nem, akkor ezért át kéne gondolnod ezt a dohányzás dolgot is.

2018. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
A hemoglobin a vörösvértestekben levő, oxigént/szén-dioxidot szállító fehérje. A laboratóriumi vizsgálatok során ma már elektronikus készülékekkel határozzák meg a vörösvérsejt számot és a hemoglobint, de a kettő között nagyon szoros összefüggés van, tehát a magas hemoglobin érték azt is jelenti egyben, hogy magas a vörösvértest szám. Ez annyiban jelent problémát, hogy ez a vér besűrűsödését jelzi, vagyis a szívnek nagyobb munkát kell végeznie ahhoz, hogy az oxigénszállítás megfelelő legyen a szervezetben (az agyban is), de mindenképpen együtt szokott járni a vérnyomás megemelkedésével is. Van egy olyan kórkép is, amikor a csontvelő fokozott mértékben termeli a vörösvértesteket ill. az egyes vörösvértestekben a normálishoz képest több a hemoglobin. Minden, az átlagostól (normálistól) való eltérés egy bizonyos kor után különböző betegségeket hoz felszínre (agyvérzés, a vérképző rendszer daganatos megbetegedései, vesekárosodás). Ahhoz, hogy saját egészségedre megfelelően tudj ügyelni, rendszeresen kell laborvizsgálatokat végeztetni. Kérd meg a háziorvosodat, hogy küldjön el laborvizsgálatra. Ha ott is magas lesz a hemoglobin a véredben, akkor érdemes egy még alaposabb hematológiai kivizsgálást elvégezni.
2018. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekességképp megemlíteném hogy a vérnyomásom és a pulzusom tökéletes volt
2018. dec. 27. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Remélem én kapom a véred, mert nekem meg kritikusan alacsony
2019. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!